Багатостраждальний нафтопровід «Одеса — Броди» використовуватиметься у прямому напрямку. Такого рішення досягли урядовці учора на засіданні Кабінету Міністрів. Це означає, що відтепер каспійську нафту транспортуватимуть від Одеси через Броди до Європи, повідомив віце-прем'єр-міністр iз паливно-енергетичних питань Андрій Клюєв. Також він озвучив рішення урядовців підтримати законопроект від парламенту щодо включення комплексу нафтопровід «Одеса — Броди» — нафтотермінал «Південний» до переліку об'єктів, які можна надавати в концесію. Це, наголосили в уряді, підвищить рівень енергобезпеки країни, сприятиме залученню іноземних інвестицій та прискорить інтеграцію нафтотранспортної системи України до загальноєвропейської.
«Рішення приймалось голосуванням і було ухвалено одностайно», — озвучив деталі міністр палива та енергетики Сергій Єрмілов і наголосив, що на перше місце уряд ставив економічні переваги використання труби. «На сьогодні доведено консультантами: нафтопровід, особливо в довгостроковому плані, коли буде найбільше навантаження, дуже прибутковий, — запевнив Єрмілов, зазначивши: — Коли йдеться про якісь короткострокові переваги, то ми з вами не збираємся жити один чи два роки». За його словами, дослідження показують, що у випадку реверсу за два-три роки європейці віддадуть перевагу швидко побудованим за цей час альтернативним шляхам транспортування нафти з Каспію. «Можливо, цей нафтопровід узагалі не буде потрібний», — додав паливний міністр. Утім, імовірно, не всі нафтобоси задоволені прийнятим варіантом. Висновок про це читався по обличчю голови НАК «Нафтогаз України» Юрія Бойка, який, ухиляючись від коментарів, стрімко вискочив із залу засідань Кабміну.
Сергій Єрмілов виказав сподівання, що вже цього року по нафтопроводу пройде від чотирьох до п'яти мільйонів тонн каспійської нафти. «Думаю, це будуть різні партії. З Азербайджану та Казахстану», — сказав він. А для контролю за ефективним використанням системи магістральних нафтопроводів створено спеціальну урядову комісію.