Закордонні ЗМІ широко коментують загибель українця зі складу поліцейського підрозділу ООН у Косові, нагадуючи, що це перша жертва зі складу поліцейського контингенту ООН із початку його місії 1999 року. Польська «Газета виборча» наголошує, що командування УНМІК та KFOR використовує поляків та українців у Косові для виконання найскладніших завдань. Саме представникам цих двох країн доручено підтримувати спокій у «найгарячішій» точці провінції — поділеному на сербську та албанську частини місті Мітровіца. Вчора поліція ООН повернулася до міста, й одразу відновилися протести сербів. Цього разу на вулиці міста вийшли учні середніх шкіл, які скандували: «Будемо боротися до смерті. Тут є Сербія, і ми не віддамо її!»
У поліцейському підрозділі ООН, який нараховує 1800 осіб, на цей час залишилися підрозділи лише з чотирьох країн: України, Польщі, Румунії та Пакистану. Пакистанців не використовують проти албанців, бо вони одновірці–мусульмани. Румунів також не виставляють на передову, але з іншої причини: під час розгону албанської демонстрації минулого року вони застрелили двох албанців, і це стало причиною великого скандалу та неприязні косоварів до румунів. Для виконання «брудної роботи» залишилися тільки українці та поляки.
Сербське населення Косова до останнього часу ставилося до українських та польських поліцейських із великою повагою, оскільки вони допомагали сербам, попри ризик. Нерозумне рішення керівництва командування KFOR про штурм приміщень суду зруйнувало довіру, яка вибудовувалася роками. Водночас українці на бронетранспортерах надалі охороняють в’їзди до анклавів із сербським населенням.
Представники сил ООН донедавна були для сербів символом захисту, але після проголошення албанцями Косова незалежності почали уособлювати окупантів. Навіть ті серби, які працювали в поляків та українців перекладачами, тепер почали звільнятися чи пішли у відпустки, зазначає «Газета виборча».