Учора майже всі щоденні друковані ЗМІ України повідомили про загибель у місті Мітровіца, що в сербській частині Косова, українського миротворця — 25–річного старшого лейтенанта Внутрішніх військ, заступника командира оперативного взводу спеціального миротворчого підрозділу МВС України Ігоря Кіналя. Гірка сенсація більш ніж всеукраїнського масштабу впала невимовним горем на просту тернопільську сім’ю, яка втратила сина й брата. У скромну квартиру Любові та Богдана Кіналів на бульварі Просвіти в обласному центрі впродовж вівторка намагалися потрапити десятки журналістів найрізноманітніших видань та каналів...
У понеділок зв’язок урвався
Про смерть Ігоря першою дізналася на п’ять років старша сестра Наталя — зранку до неї на роботу прийшов зі страшним повідомленням братів товариш по службі. Однак неспокійною була вже ніч напередодні. Доти Ігор постійно перебував на зв’язку з рідними та своєю дівчиною Оксаною — через інтернет та мобільний телефон, але в понеділок він не озивався. Коли ж телебачення почало передавати з Косова тривожні репортажі, рідні занепокоїлися й почали телефонувати самі. Відповіді ні на дзвінки, ні на СМС–повідомлення вони не дочекалися. Ігор був одним із 70 миротворців України, Польщі та Франції, які потрапили під вогонь сербських гранат. І єдиним, хто не вижив від отриманих поранень...
У те, що сталося, їм важко повірити досі. Адже проводжали сина не на війну. Тим паче що буквально через кілька днів, 24 березня, Ігор мав приїхати у відпустку — майже на півтора місяця. Всього ж пробув у Косові з грудня минулого року. Був там військовим перекладачем — саме в цій професії перетнулися для хлопця його схильність до іноземних мов, можливість реалізувати себе у здобутій спеціальності, юнацьке прагнення романтики та елементарне бажання поліпшити своє матеріальне становище. Бажання потрапити в миротворчий підрозділ виникло в Ігоря Кіналя давно, але через великий наплив таких самих бажаючих він кілька разів не проходив за конкурсом. Краще б не пройшов і минулого року, кажуть тепер рідні...
Кохана плакала й просила відмовитися
«Бог забирає кращих» — пишучи про Ігоря Кіналя, знову згадуєш цю фразу. Бо з розповідей близьких та знайомих однозначно випливає, що він справді був надзвичайно хорошою людиною — добрим і чесним, сміливим і романтичним, розумним і людяним, товариським і відповідальним. У школі яких тільки гуртків не відвідував. А в середніх класах дуже зацікавився іноземними мовами, особливо англійською — навіть впросив батьків перевести його в спеціальну школу з посиленим вивченням цієї мови, хоча їздити туди було далеко.
Закінчив її Ігор зі срібною медаллю. Потім вступив до Харківської академії внутрішніх справ, закінчив і аспірантуру при ній, відтак був направлений на службу у військову частину Внутрішніх військ у місті Золочів Львівської області. Товариші по службі, які приїхали розділити з батьками горе вже наступного дня, розповідають, що Ігор був справжнім другом і відповідав усім найвищим вимогам щодо звання українського офіцера.
Кіналь дуже любив подорожувати, любив природу, гори, музику. За характером був спокійним, веселим, великим оптимістом. Службу у миротворчому батальйоні Ігор вважав черговою життєвою сходинкою, дуже цікавою справою й великою удачею. Хто ж знав, що готує йому доля. Хіба серце коханої дівчини, яка так і не стала нареченою, щось відчувало. Бо Оксана дуже не хотіла, щоб Ігор їхав до Косова, плакала й просила відмовитись.
Остання путь: Мітровіца — Золочів — Тернопіль
За попередніми даними, тіло покійного доставлять в Україну з Мітровіци 20 чи 21 березня. Спочатку має відбутися урочиста церемонія прощання у військовій частині в Золочеві, відтак у супроводі спеціального кортежу труну доставлять у Тернопіль. Тут Ігоря Кіналя поховають на міському кладовищі.
Голова Тернопільської облдержадміністрації Юрій Чижмар дав доручення відповідним службам, щоб забезпечили необхідну допомогу сім’ї загиблого офіцера. Таке ж розпорядження адресував підрозділам міськради мер Тернополя Роман Заставний.
ДО РЕЧІ
Як повідомив «УМ» заступник голови обласної організації ветеранів миротворчих організацій Андрій Грицьків, старший лейтенант Ігор Кіналь — не перша тернопільська жертва миротворчих операцій. Впродовж останніх років загинуло троє «блакитних шоломів» — уродженців Тернопільщини.