Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Свій подарунок до Шевченківських днів зробили земляки Тараса Григоровича. У Черкаському обласному музеї Кобзаря відкрито виставку «Черкаські художники — у вінок великому Кобзареві».
«Тарас Шевченко не тільки поет, а й художник. А про це чомусь менше говорять. Отож разом з обласною Спілкою художників України ми вирішили організувати виставку в пам’ять про нашого земляка–художника. Я, правда, трохи переживала, чи назбираємо ми робіт на шевченківську тематику. Але їх несли й несли. Ми цілих три зали ними заповнили», — розповідає «Україні молодій» директор музею Кобзаря Ольга Шарапа.
Загалом на цій виставці, котру розмістили в Шевченківській вітальні музею, представлено 101 роботу 35 черкаських художників, серед яких і такі знані, як Віктор Клименко, Іван Бондар, Юрій Іщенко, Іван Фізер, Тамара Гордова, Євген Найда, Микола і Олександра Теліженки. Подивитися є на що. Оскільки, окрім живопису, графіки (акварель, пастель, роботи пером та тушшю, малюнки олівцем та вуглем), тут презентовано декоративні розписи, гобелени, вишиванки, розписи на склі. Цікавими для відвідувачів музею є і скульптури та медальєрне мистецтво.
Тематика робіт різноманітна. Тут є і портрети Тараса Шевченка, пейзажі його рідних Моринців та Кирилівки, картини за мотивами творів поета. Таку виставку, за словами Ольги Шарапи, збираються зробити щорічною.
Черкащани — не єдині у своєму бажанні вшанувати Кобзаря саме мистецькими експозиціями. В обласному художньому музеї Тернополя відкрилася Шевченківська виставка з фондів музею, а в обласному краєзнавчому музеї експонується експрес–виставка «З музейної Шевченкіани».
10 березня в Івано–Франківському обласному муздрамтеатрі імені Івана Франка відбудеться творча зустріч із лауреатами Національної премії імені Тараса Шевченка, вихідцями з Прикарпаття. До Івано–Франківська приїдуть Роман Іваничук, Ярема Гоян, Степан Пушик, Василь Пилип’юк, Ганна Гаврилець, Богдан Бенюк, Микола Гобдич.
У Києві цікаву ідею до Шевченківських днів розробила книгарня «Є»! Про Шевченка тут говоритимуть Юрій Андрухович та Віктор Неборак. Питання, відповіді на які спробують знайти літератори: Шевченко — це духовний батько нації? Найвеличніший поет України? Чи класик, призначений лише для хрестоматій?
Шевченківські дні у книгарні «Є» — 10 березня, о 18:30. Кожен, хто завітає до книгарні «Є», зможе написати на папері стереотип Шевченка, який потім спалять.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
У місті Парк-Сіті американського штату Юта в день відкриття кінофестивалю Sundance 23 січня відбудеться світова прем’єра другого повнометражного фільму українського режисера Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки». >>
До основної конкурсної програми 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю вперше за 25 років відібрали стрічку української режисерки: цьогоріч - це фільм Катерини Горностай "Стрічка часу". >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>