Київський готель «Національний» минулого тижня став свідком своєрідного переговорного марафону представників другої відбіркової групи до ЧС-2006. Дванадцять годин керівники федерацій та наставники збірних України, Туреччини, Греції, Данії, Грузії, Албанії та Казахстану шукали сприятливий для усіх учасників групи 2 календар матчів. Проте уже, здавалося б, близький консенсус так і не став реальністю. І не варто дивуватися, що процес домовлення зірвали саме турки — команда з берегів Босфору стала бронзовим призером останнього чемпіонату світу, тому має моральне право диктувати свої умови.
Загалом учасники тривалого засідання відкинули вісім варіантів розкладу ігор. Дев'ятий же календар сподобався всім, крім турків, хоча в цьому варіанті підопічні Шенола Гюнеша в останньому турі, 12 жовтня 2005 року, мали б грати зі збірною України вдома. Узгодивши лише дати турів і деякі питання з організації матчів, представники національних футбольних асоціацій вирішили зустрітися ще раз у період до 18 лютого. Що цікаво: представники шістьох делегацій, крім турецької, висловили своє небажання вдаватися до «сліпого» жеребкування ФІФА. І це зрозуміло, адже розроблена в Міжнародній федерації «сітка» за такого способу укладення календаря враховує передусім інтереси вищих за рейтингом команд.
Слід визнати, що проблемність групи 2 передбачалася заздалегідь, оскільки, крім перших трьох «сіяних» збірних — Туреччини, Данії та Греції, — про своє бажання увiйти до фіналу ЧС-2006 заявили також українці та грузини. Добре ще, що вдалося умовити новачків відбору — казахів, які спочатку вперто хотіли віддати календар на милість жереба. Утім у столиці України представники Казахстану фактично були нашими созниками. А «стопорив» усе особисто тренер збірної Туреччини Шенол Гюнеш. Можливо, він просто скористався ситуацією (адже керівник турецької федерації не прибув у Київ через хворобу), щоб підкреслити власну «велич».
А ось що сказав президент Футбольної асоціації Греції Вассіліс Гагаціс: «Ми всі зрозуміли, що відразу досягти компромісу буде досить складно. Я вдячний українцям, які доклали всіх зусиль, щоб вирішити всі питання в Києві. Шість країн проголосували за схвалення календаря, однак отримали спротив з боку Туреччини. Переконаний, що ми зустрінемося до 18 лютого і владнаємо всі суперечливі питання, адже жеребкування ФІФА — це найгірший варіант, який може бути».
Хотілося б відзначити, що зустріч відбувалася за зачиненими дверима. Тож інформацію доводилося шукати на офіційному сайті ФФУ. А завдяки газеті «Спорт сегодня» і віце-президентові ФФУ Олександру Бандурку ми можемо привідкрити завісу секретності над тим, за який графік «билися» представники України. Наша збірна в «осінній» частині 2004 року, за планом Олега Блохіна, мала б проводити аж п'ять матчів: 4 вересня — удома з Грузією, 8-го — виїзд у Албанію, 9-го жовтня — прийом Данії, 13-го — виїзд у Казахстан і, нарешті, 17 листопада ми хочемо прийняти турків. Але як воно буде?