Позавчора в результаті двох самогубчих нападів на штаб-квартири курдських партій у розташованому на півночі Іраку місті Ебріль загинули 56 осіб та приблизно 200 отримали поранення — повідомляє «Рейтер» з посиланням на заяву американського генерала Марка Кіммітта. Серед убитих — губернатор провінції Ебріль Акрам Мінтік, віце-прем'єр регіонального курдського уряду Самі Абдул Рахман, двоє міністрів цього уряду та комендант місцевої курдської поліції. Атаки на штаб-квартири двох провідних політичних сил іракських курдів — Патріотичного союзу Курдистану та Демократичної партії Курдистану — були здійснені в той момент, коли їх переповнили сотні людей, які зібралися відзначити мусульманське свято жертвопринесення. За словами свідків, замахи здійснили камікадзе, які висадили себе у повітря з проміжком у п'ять хвилин.
Дві згадані політичні сили, верхівка яких стала мішенню замахів, контролюють автономну курдську зону на півночі Іраку, яка залишалася під охороною США з часу закінчення війни у Перській затоці 1991 року. Бойовики з обох угруповань воювали на боці США з режимом Саддама Хусейна.
Переддень та сам день свята жертвопринесення стали особливо кривавими. У суботу перед комісаріатом поліції, розташованого на півночі Іраку міста Мосул, детонувала начинена вибухівкою машина. Загинули щонайменше дев'ятеро осіб та 45 отримали поранення. На момент вибуху в приміщенні комісаріату виплачували заробітну плату, і воно було переповнено поліцейськими та службовцями Іракського корпусу цивільної оборони. Сила вибуху була така, що залишки начиненого тротилом автомобіля розлетілися у радіусі 300 метрів.
За минулі вихідні в різних замахах та інцидентах в Іраку загинули десятки осіб. Приблизно 20 іракців загинули під час спроби викрасти зброю зі складів у провінції Кербела, що в польській стабілізаційній зоні. Невідомо, чи викрадачі самі спричинили вибух амуніції, чи вона вибухнула вже тоді, як польські військовослужбовці почали стріляти у відповідь. Не виключено, що ця вервечка терактів була «присвячена» прибуттю у неділю до Іраку заступника міністра охорони США Пола Вулфовіца.