Вертолітники Кременчуцького льотного коледжу майже кожної зими допомагають рятувальникам «виловлювати» невдах-рибалок із надто крихкого льоду Кременчуцького водосховища. Однак такого страхітливого «улову», як у цьому році, здається, ще не траплялося.
Як повідомили кореспонденту «України молодої» в обласному управлінні з питань надзвичайних ситуацій, з приводу зникнення чотирьох чоловіків — мешканців приморського міста Градизька Глобинського району (найстаршому з них виповнилося 39 років, наймолодшому — 26) забили на сполох 29 січня зранку. Хоча на свою останню в житті риболовлю вони вирушили саморобним всюдиходом ще 22 січня.
Тож місцева влада спочатку організувала пошук зниклих у прибережній смузі силами аборигенів та міліції. Однак результатів він не дав. Тоді по обіді до грунтовнішого обстеження водосховища залучили екіпаж гелікоптера Мі-8. Саме вертолітники вже після 15-ї години виявили той всюдихід і тіла двох загиблих рибалок поблизу острова Воронівка. Попри те, що картина трагедії вимальовувалася досить повно, належало знайти тіла ще двох чоловіків.
Наступного дня зранку багато рятувальників із залученням вертольота продовжували спільний пошук. Після того, як тіла двох інших рибалок було виявлено, їхні трупи знову довелося буквально вирубувати з льоду фахівцям Кременчуцької міської водолазно-рятувальної станції. При цьому вони самі наражалися на смертельну небезпеку, оскільки плюсова температура повітря зробила залиту водою кригу більше схожою на мокру подушку...
За таких надскладних обставин перемогли мужність, професіоналізм і відповідальність. Прикро, але останнього чи не найбільше бракує тим, хто вирушає в подібні більш ніж ризиковані мандрівки за кількома рибинами. Чи за власною смертю?