Зе-стратегія воєнних помилок: ризики і загрози, з якими Україна почала 2025 рік
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Віктор Ющенко. (Фото Миколи Лазаренка.)
Діалог між владою і «звичайним» громадянином повинен бути більш дієвим. Бо наразі у питанні реакції владних органів на звернення людей є «занадто багато недоліків, занадто багато проблем». На цьому наголосив Президент Віктор Ющенко, відкриваючи вчора нараду з головами місцевих держадміністрацій, присвячену насамперед реагуванню на звернення громадян до органів державної влади.
«Я буду надзвичайно задоволений, якщо ми сьогоднішнє засідання завершимо підписанням Указу, який приведе деяких людей до відсторонення від займаних посад, а в організації цієї роботи змістить акценти до підвищення відповідальності», — сказав Президент. І попередив місцевих керівників, як треба ставитися до листів з народу: «Нас не цікавить, яких ідеологічних чи політичних симпатій людина звертається до влади, в якому регіоні відбувається подія. Ми повинні бути повністю відкриті й відповідальні перед громадянами».
Президент висловив жаль з того приводу, що, посівши високе крісло, людина стає байдужою до простих громадян. «Ти вже чиновник, ти вже пихатий, ти вже хам», — оцінив таких начальників глава держави. «Подивишся на все це... жулік сидить на жуліку, хабарник на хабарнику. Чому всі такі пихаті?» — обурився глава держави в контексті корупції й байдужості до громадян, яка панує в місцевих органах влади. «За що ви зарплату отримуєте, яку я як громадянин вам теж плачу? Якщо немає реакції на те, що ігнорується закон, до якої прокуратури стукати?» — риторично запитав Ющенко.
Значну частину звернень становлять скарги громадян на неправомірні рішення судів. Зокрема, до Президента надійшло 4 600 таких листів. З огляду на це Ющенко закликав Вищу раду юстиції якнайшвидше поновити свою роботу й ухвалити рішення щодо таких випадків. Президент наголосив, що із судової системи мають бути видалені «люди, які не мають честі, корупціонери, шахраї». Загалом же така тенденція, як зазначив В. Ю., «вказує на гостру потребу проведення судової реформи, посилення відповідальності суддів, зокрема, через запровадження незалежної системи контролю за здійсненням судочинства».
Також під час наради з «губернаторами» Президент сказав, що готовий негайно, щойно його ухвалить Верховна Рада, підписати новий закон про державні закупівлі, якщо в ньому буде запроваджено прозорі механізми. «Я добре розумію, що за цим стоїть в парламенті добре організоване політичне і не тільки політичне лобі», — зазначив Ющенко, наголосивши, що чинний закон про держзакупівлі є неефективним та породжує цілу систему тіньових відносин. «Це, по суті, загроза для існування і роботи тисячі структур, це стосується долі мільйонів людей», — наголосив В.Ю. «Тендерна палата є спілкою громадських організацій, наділена низкою владних повноважень, яка самостійно встановлює вартість своїх послуг. Процедури торгів суперечать світовій практиці, існують реєстри і каталоги, функції яких абсолютно не зрозумілі. Середньовіччя, одним словом», — обурився Президент.
У січні значно прискорилося зростання інфляції, досягнувши 2,9 відсотка, повідомив Президент, посилаючись на записку від Нацбанку. У річному вимірі це дорівнює 19,4 відсотка, а отже, «ситуація дуже серйозна». За словами В. Ю., причиною цьому є «залпові виплати соціального характеру наприкінці 2007 і в січні 2008 року». «Якщо ми не зробимо точкову реакцію Мінфіну і Національного банку на те, що відбувається, то наслідки відчує і населення, і бізнес, і національна економіка», — зазначив Президент, водночас застерігши уряд від популістських спроб зупинити інфляцію: «Боронь Боже, боротися з цим набором адміністративних заходів, займаючись пошуком легких відповідей».
До збору підписів під вимогою про відставку Арсенія Яценюка з посади Голови Верховної Ради долучилися і союзники блоку «НУНС». Так вважає Президент, який на нараді з «губернаторами» повідомив, що, як тільки за його ініціативою було намагання включити до порядку денного ВР законопроект про держзакупівлі, дві політичні сили (однією з них, як заявив Віктор Янукович, є Партія регіонів) зібрали підписи про відсторонення Яценюка.
Фракція БЮТ негайно розповсюдила з цього приводу заяву, в якій наголосила, що не дозволить відправити Яценюка у відставку і висловлює йому свою «повну і безумовну» підтримку. «Арсеній Яценюк — сучасний політик європейського типу, і саме з ним ми пов’язуємо відродження парламентаризму в Україні», — сказано в заяві. Заяву Президента в БЮТ розцінили «як прикре непорозуміння».
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Дональда Трампа привітав російський лідер володимир путін зі вступом на посаду президента США і заявив, що готовий до діалогу щодо війни рф проти України. >>
Майк Волтц, який стане радником новообраного президента США Дональда Трампа одразу після інавгурації, озвучив три «ключові частини» плану Білого дому щодо припинення війни росії проти України. >>
У неділю, 19 січня, президент Володимир Зеленський підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції щодо пропагандистів, які працюють на Росію, а також позбавив державних нагород низку проросійських діячів. >>
Служба безпеки та ДБР задокументували нові факти підривної діяльності колишнього народного депутата України, який переховується за кордоном та публічно виправдовує збройну агресію рф. >>
Скориставшись підробленим висновком військово-лікарської комісії колишній керівник КП "Київський метрополітен" незаконно виїхав з України. >>