Слідом за головою Ради губернаторів Бі-Бі-Сі Гейвіном Девісом подав у відставку і її генеральний директор Грег Дайк. Вони стали жертвами звіту спецкомісії стосовно обставин самогубства влітку минулого року британського експерта зі зброї масового знищення Девіда Келлі. Комісія визнала неправдивими звинувачення на адресу уряду військового оглядача Бі-Бі-Сі Ендрю Гіллігана, які він виклав на підставі інформації доктора Келлі. (Детальніше про це — у вчорашньому числі «УМ»).
Остання криза в Бі-Бі-Сі є найбільшою за всю 82-річну історію цієї шанованої телерадіокорпорації. Бі-Бі-Сі вважають найвищим у світі еталоном незалежної та ретельної журналістики. Тоні Блер може вважати, що він, завдяки звіту комісії, виграв восьмимісячну війну з Бі-Бі-Сі, але насправді він лише переміг в одній з битв, завдав удар по незалежній журналістиці, який обернеться у підсумку його поразкою. Позавчора Блер з міною переможця промовив: «Висновок комісії закриває справу і дозволяє Бі-Бі-Сі повернутися до своєї роботи». Та справа відносин влади і ЗМІ далеко не закрита. Агенція «Франс Пресс» учора повідомила, що британський парламент невдовзі проведе нове розслідування правдивості даних звіту британських спецслужб стосовно іракської зброї масового знищення, який вони подали уряду напередодні війни з Іраком. Перед комітетом парламенту з розвідки та безпеки звітуватиме голова британської розвідки МІ6 Річард Дірлав, повідомила британська газета «Таймс». Дірлав має пояснити, куди зникла та заборонена іракська зброя, про яку він повідомляв у звіті.
Проведені днями опитування британців свідчать, що 67 відсотків з них надалі довіряють Бі-Бі-Сі, а уряду — лише 31 відсоток, повідомила газета «Дейлі Телеграф». Подібне опитування, проведене на замовлення газети «Гардіан», свідчить, що уряду Блера довіряє лише кожен десятий британець. Відставка генерального директора Грега Дайка спричинила страйк сотень працівників лондонської штаб-квартири Бі-Бі-Сі, які вимагають повернення Дайка. Подібні протести вчора відбувалися у регіональних відділеннях Бі-Бі-Сі. Агенція «Рейтер» також вважає перемогу Блера над Бі-Бі-Сі пірровою. «Рейтер» нагадує, що станція, на відміну від Тоні Блера, є предметом національної гордості британців та незаперечною світовою моделлю громадського мовлення.