Уряд, швидше за все, знову відкладе прийняття рішення про напрям роботи нафтопроводу «Одеса—Броди». За неофіційними даними, які стали відомі «УМ» iз джерел, які заслуговують на довіру, Кабмін планує розглянути питання напрямку «труби» 9 лютого, посилаючись на те, що американська консалтингова компанія «Енерджі Солюшнз» (Energy Solutions) затримала роботу над розробленням техніко-економічного обгрунтування проекту «Одеса—Броди—Плоцьк». З цим можна погодитися, адже, за повідомленням, яке вчора з'явилося на веб-сайті Кабінету Міністрів, Energy Solutions тільки вчора офіційно прозвітувала про виконання контракту, укладеного у жовтні з Мінпаливенерго. Згідно з протоколом, голова міжвідомчої робочої групи з цього питання — міністр палива та енергетики України Сергій Єрмілов — 30 січня підписав акт прийому-передачі остаточного звіту. Хоча раніше було заявлено, що саме цього дня згадана комісія представить остаточні висновки експертів, а до 1 лютого уряд визначиться щодо напрямку транспортування нафти по «Одеса—Броди».
Під час завершальної зустрічі директор представництва «Енерджі Солюшнз» Дейвід Сірс висловив занепокоєння та незгоду із розповсюдженою у ЗМІ заявою прес-служби ВАТ «Укртранснафта», в якій стверджується, що начебто Міністерство палива та енергетики чинило тиск на виконавців експертизи, в результаті чого висновки проведеного ТЕО виявилися некоректними.Подякувавши українській стороні за співпрацю, Дейвід Сірс, зокрема, зазначив: «Ми із задоволенням співпрацювали з представниками Мінпаливенерго, які сприяли просуванню нашої роботи ефективним та незалежним чином».
Мабуть, відтермінування остаточного розгляду напрямку «труби» слід пов'язувати не тільки із запізненням звіту консалтингової компанії. Адже тільки вчора закінчилося перше засідання українсько-американської робочої групи з питань Євроазійського нафтотранспортного коридору під співголовуванням віце-премєра України Андрія Клюєва і заступика міністра енергетики США Вікі Бейлі. Відбулося грунтовне обговорення перспектив реалізації проектів транспортування нафти у причорноморських країнах із залученням американських компаній, про що повідомили УНІАН у посольстві України в США.