Середа могла стати судним днем для прем'єр-міністра Великої Британії Тоні Блера. Позавчора спеціальна комісія на чолі з авторитетним суддею — лордом Браяном Хаттоном — представила довгоочікувані висновки стосовно розслідування причин самогубства влітку минулого року британського вченого Девіда Келлі. Цей експерт минулого року вкоротив собі життя, бо був зацькований ЗМІ та владою після того, як заявив, що у рапорті під тиском британського уряду було суттєво перебільшено загрозу іракської зброї масового знищення. Тоні Блер заявив на початку цього тижня, що подасть у відставку з посади голови уряду, якщо його розкритикують у звіті комісії про обставини смерті доктора Келлі. Блер неодноразово заявляв, що не здійснював тиск на укладачів звіту про Саддамову зброю. Якби спеціальна комісія зробила протилежний висновок, то голову уряду могли б вважати брехуном. Самогубство Келлі створило для Блера найбільш кризову ситуацію за всі роки його перебування при владі.
Та тепер Блер може полегшено зітхнути: комісія лорда Хаттона визнала, що ніхто не несе вини за самогубство вченого. У її звіті зроблено висновок: твердження Бі-Бі-Сі про те, що британський уряд трохи «підмалював» досьє про іракську зброю масового знищення, не мають жодних підстав. Більше того, звіт звинувачує Британську телерадіомовну корпорацію у відсутності належного редакторського контролю, що призвело до висунення її кореспондентом з військових питань Ендрю Гілліганом серйозних звинувачень на адресу голови британського уряду. При цьому журналіст посилався на анонімне джерело, яким, власне, і був доктор Келлі.
У результаті критичної оцінки роботи корпорації позавчора ввечері подав у відставку один з керівників Бі-Бі-Сі Гейвін Девіс. Ймовірно, що за першою відставкою підуть інші. Генеральний директор Бі-Бі-Сі Грег Дайк після оприлюднення звіту спецкомісії визнав, що деякі ключові заяви Гіллігана були неправдивими, і висловив жаль з цього приводу. Але Британська спілка журналістів заявила, що стане на захист Гіллігана, якщо Бі-Бі-Сі намагатиметься дисциплінарно звільнити журналіста. Секретар спілки Джеремі Дір сказав: «Найгіршим наслідком рапорту Хаттона може стати ситуація, за якої журналісти будуть боятися порушувати суперечливі політичні теми, бо уряд може ними маніпулювати».