Президенту «броня» не потрібна

22.01.2008

Розпочався процес передачі президентського полку Збройних сил України, який має на озброєнні бронетранспортери, до Управління державної охорони. Принаймні такою новиною «порадував» громадськість на вихідних екс–міністр оборони, а нині — голова Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко. За його словами, УДО намагається перепідпорядкувати елітний полк ЗСУ вже протягом трьох років. Пан Гриценко на посаді міністра був категорично проти, але нині «вирішення цього питання перейшло у практичну площину».

«Робити переформатування силових структур таким чином є неприпустимим. У президентському полку є батальйон почесної варти — підрозділ, який реалізує різні церемоніальні заходи, і це не є функцією державної охорони», — обурюється пан Гриценко й додає, що цей полк має у своєму складі механізований батальйон, на озброєнні якого є найкращі у складі ЗСУ бронетранспортери БТР–80, озброєні крупнокаліберними кулеметами — ПКВТ калібром 14,5 мм, які пробивають наскрізь БТР, будь–який автомобіль чи автобус.

«У мене питання: для чого Управлінню державної охорони для охорони Президента потрібні десятки бронетранспортерів? Яку функцію вони будуть виконувати, від якого ворога захищатимуть Президента?» — наголошує народний депутат Гриценко, який, після того як його кандидатуру не було перезатверджено на посаді міністра оборони, почав регулярно критикувати Банкову і Верховного Головнокомандувача.

Бува не образа на главу держави змушує «нашоукраїнця» до гучних заяв? Принаймні новопризначений міністр оборони Юрій Єхануров одразу спростував інформацію свого попередника на посаді. Як повідомили «УМ» в Управлінні прес–служби Міноборони, пан Єхануров розповів, що пропозиція УДО про можливість передачі президентського полку в її безпосереднє підпорядкування дійсно розглядалася. Міністр доповів про це Президенту, але Віктор Ющенко «з великим здивуванням вислухав його і наказав припинити навіть будь–які розмови довкола цього питання».

«Президент наголосив, що Окремий полк Президента України структурно входить до складу Збройних сил України і залишатиметься тут і надалі, — зазначає міністр Єхануров. — З моєї точки зору, це питання вже давно вичерпане, а спроби його політизувати є неприйнятними для політиків та фахівців, що, принаймні публічно, переймаються питаннями реформування Збройних сил».