Що Хорватія знає про нас?
Державна служба туризму і курортів України разом із Посольством України в Хорватії недавно презентували у Загребі відеофільм про Україну. Фільм створений у рамках програми «Україна запрошує» і покликаний залучити іноземних туристів до відпочинку і оздоровлення в українських туристичних центрах. На прем’єрному показі були радники президента Хорватії, представники МЗС та інших урядових організацій, представники провідних туристичних компаній, Хорватського туристичного союзу та Туристичної спілки Загреба, митці, бізнесмени.
Торік Хорватію відвідало 30 тисяч українських туристів. Це вдвічі більше ніж 2006–го. Важливим для розвитку туризму, на думку Посла України в Хорватії Маркіяна Лубківського, мають стати започаткування прямого авіасполучення між Києвом і Загребом та лібералізація візового режиму.
Візи в Польщу
Посол Польщі в Україні Яцек Ключковський заявив, що польська сторона готова спростити візовий режим для українців, які проживають на прикордонній території. Угоду про правила місцевого прикордонного руху між Україною і Польщею обіцяють підписати уже в лютому цього року. Це той мінімум, який обидві сторони повинні негайно зробити на цьому напрямі. Так вважає заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлисєєв. — Він заявив про це під час зустрічі з послом. Єлисєєв висловив глибоке занепокоєння ситуацією, що склалася на пунктах пропуску через українсько–польський державний кордон у зв’язку із приєднанням Польщі до Шенгенської угоди. Угода про правила місцевого прикордонного руху між Україною та Польщею дозволить спростити порядок перетину кордону жителями прикордонних регіонів України. У жодному разі не можна допустити, щоб українські кордони з сусідніми країнами ЄС перетворилися на бар’єр для торгівлі, туризму та елементарного спілкування між близькими і рідними людьми, зазначив Єлисєєв.
Угоди про малий прикордонний рух зі Словаччиною та Угорщиною Україна підписала ще до Нового року. У рамках малого прикордонного руху громадяни, що проживають у прикордонній зоні, можуть перетинати кордон без віз. Для цього необхідно одержати спеціальний дозвіл, що зазвичай видається на 2—5 років і коштує дешевше за візу.
Обережно на швейцарській горі!
На гірськолижних спусках Швейцарії встановлять радари для лижників. Один із приборів вимірювання швидкості вже діє на станції в місті Андерматт на півдні країни. До таких заходів вдалися, аби попередити любителів гірських лиж про небезпеку, на яку вони наражаються, перевищуючи допустиму норму швидкості на трасах. Для новачків ця норма складає 10—20 км/год, професіонали можуть кататися зі швидкістю 50 км/год. Упродовж останніх років на швейцарських спусках сталося майже 70 тисяч інцидентів, 10 із яких закінчилися смертю. Дедалі більше спортсменів зазнають серйозного каліцтва. Найближчим часом такі радари встановлять на 12 гірськолижних станціях Швейцарії.