Зе-стратегія воєнних помилок: ризики і загрози, з якими Україна почала 2025 рік
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Міністр фінансів Віктор Пинзеник :«Маю уточнення!» (Фото Тетянаи ШЕВЧЕНКО)
Уряд Юлії Тимошенко презентуватиме у Верховній Раді не просто програму своєї діяльності, а «документ, який можна без перебільшення назвати продуктом роботи практично всієї інтелектуальної частини нашої країни». Як наголосила Прем’єр–міністр, відкриваючи вчорашнє засідання Кабміну, такою програма стала після тривалого обговорення, в тому числі з громадськими організаціями, об’єднаннями, фондами, асоціаціями, профспілками і науковцями. Подякувавши всім, хто брав участь у цьому процесі, і насамперед міністрам свого Кабінету, Тимошенко зауважила, що головну роль відіграла критика, яка лунала під час громадських слухань. «І це правильно, ми повинні чути цю критику, адже програма «Український прорив: для людей, а не для політиків» розрахована на підвищення добробуту українців», — підкреслила Прем’єрка. Також леді Ю дала доручення забезпечити громадські обговорення всіх важливих рішень уряду і створити відповідну колегію.
Юлія Володимирівна повідомила, що напередодні уряд отримав послання Президента до Верховної Ради із зауваженнями і пропозиціями глави держави до діяльності Кабміну. «Практично за ніч ми внесли їх усі без винятку до нашої програми», — констатувала Тимошенко.
Не залишилися осторонь і зауваження вітчизняних науковців. Позавчора в Національній академії наук України за участі ЮВТ відбулися слухання, під час яких світила науки внесли свої пропозиції до програми. Тимошенко, за її словами, була вражена їхньою слушністю і доручила налагодити тісну співпрацю уряду з академіками. Крім того, Прем’єр–міністр виступила з ініціативою залучити до засідань Кабміну президента НАН Бориса Патона і пообіцяла звернутися до Віктора Ющенка з проханням зробити Патона постійним членом Ради національної безпеки й оборони. НАН також ухвалила рішення про підтримку діяльності Кабміну.
Після вступного слова Прем’єра по суті почалося підсумкове обговорення програми дій членами уряду. Свої зауваження висловили майже всі міністри, однак ці поправки були швидше технічні, ніж концептуальні.
Так, перший віце–прем’єр–міністр Олександр Турчинов повідомив, що в ході підготовки остаточного варіанту документа було розглянуто близько трьох тисяч пропозицій. Тільки з вечора вівторка до ранку середи до програми додали понад 600 пропозицій, в тому числі й від Президента. Після нетривалих дебатів уряд одностайно схвалив програму своїх дій і направив її до Верховної Ради.
У напутньому слові до нелегкої дороги з узгодження і утвердження програми законодавчим органом Юлія Володимирівна побажала, фактично наказала, своїм міністрам значну частину робочого часу присвятити плідній роботі з парламентом. «Я не хотіла б, щоб ми покладалися на те, що у нас є у Верховній Раді 228 голосів і все буде проведено «автоматом», — підкреслила леді Ю. — Я не сприймаю такого підходу до прийняття нашої програми. І хочу, аби ви провели зустрічі з усіма фракціями, прийняли зауваження, які варті уваги, щоб з цього питання відбулося консолідоване голосування і влади, й опозиції».
Ухваливши програму, уряд перейшов до обговорення інших проблем. Зокрема, до плану роздержавлення підприємств у 2008 році, насамперед у першому кварталі. Міністри затвердили перелік об’єктів, які будуть виставлені на приватизацію.
Віднині в Україні не буде ніяких напівтіньових або тіньових схем приватизації: всі об’єкти будуть виставлені на відкриті аукціони, але за дуже ретельно розробленими проектами угод між державою і майбутнім інвестором. Перша частина цих угод стосуватиметься стратегічного плану розвитку підприємства, де будуть прописані напрямки діяльності, інвестиції, інші частини — соціальний пакет, заробітна плата, екологія, профспілкова угода тощо.
На запитання «УМ», які саме об’єкти планується приватизувати в першу чергу, міністр транспорту Йосип Вінський назвав «Укртелеком» та Одеський припортовий завод. «Укртелеком» має бути приватизований в термін 75 днів плюс місяць на оформлення документів з дня оголошення приватизації. На торги буде виставлено контрольний пакет у розмірі 67 відсотків акцій. Стосовно ОПЗ, то його буде продано разом з аміакопроводом.
У свою чергу міністр фінансів Віктор Пинзеник повідомив нам, що до списку потрапив і харківський Турбоатом, і державні пакети акцій кількох обленерго, додавши, що деякі об’єкти планується продати разом із землею.
Поцікавилися журналісти й тим, чи буде поновлено процес реприватизації. На це міністри відповіли, що таке питання на засіданні не порушувалося.
Кабмін дуже занепокоєний процесом підготовки до проведення в Україні фіналу футбольного чемпіонату Європи 2012 року. Тимошенко, розкритикувавши нехлюйство Януковича, сама взялася за організацію цього дійства: на вчорашньому засіданні уряду її було обрано головою оргкомітету з підготовки до Євро—2012, заступниками призначили Григорія Суркіса, Юрія Павленка та Євгена Червоненка. Також уряд ухвалив чотири першочергові постанови та план відповідальних дій і термінів з організації спортивного свята.
Міністр сім’ї, молоді та спорту Павленко, коментуючи хід підготовки до чемпіонату, повідомив, що попередній уряд «провалив» усі терміни. Реальних кроків за прем’єрства Януковича зроблено не було — все залишалося на рівні балачок. Відтепер уряд прийняв рішення про персональну відповідальність за підготовку до Євро—2012.
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Дональда Трампа привітав російський лідер володимир путін зі вступом на посаду президента США і заявив, що готовий до діалогу щодо війни рф проти України. >>
Майк Волтц, який стане радником новообраного президента США Дональда Трампа одразу після інавгурації, озвучив три «ключові частини» плану Білого дому щодо припинення війни росії проти України. >>
У неділю, 19 січня, президент Володимир Зеленський підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції щодо пропагандистів, які працюють на Росію, а також позбавив державних нагород низку проросійських діячів. >>
Служба безпеки та ДБР задокументували нові факти підривної діяльності колишнього народного депутата України, який переховується за кордоном та публічно виправдовує збройну агресію рф. >>
Скориставшись підробленим висновком військово-лікарської комісії колишній керівник КП "Київський метрополітен" незаконно виїхав з України. >>