Лідер чемпіонату — БК «Київ» — легко переміг у Кривому Розі і без допомоги Маркуса Фейсона (про побиття темношкірого американського легіонера читайте на стор. 3). Після трьох чвертей рахунок був 61:36 на користь гостей, і наставник «Києва» Томо Махорич випустив на майданчик дублерів. Зокрема, 7 хвилин відіграв 16–річний (!) Андрій Лебединцев. Щоправда, син колишнього тренера, а нині — спортивного директора команди «відзначився» в статистиці всіма нулями, окрім того, що одного разу безуспішно кинув триочковий.
Переслідувач «беків» — «Азовмаш» — у суботу грав у Києві з «Будівельником». Ця зустріч не перетворилася на легку прогулянку для чинних чемпіонів, попри те, що цього сезону «стройка» загрузла серед аутсайдерів. Після гри форвард маріупольців Сергій Ліщук визнав, що вони після перемоги над «Нансі» як слід не налаштувалися на протистояння з «Будівельником», а той у свою чергу традиційно сильніше грає в рідних стінах. Суперники йшли «ніздря в ніздрю» — після трьох чвертей перевага азовської команди становила лише два пункти. Але у вирішальний момент кияни втратили концентрацію, натомість двома влучними «трюльниками» відзначився Євген Подорваний. А найбільше користі гостям приніс уже згаданий Ліщук, в активі якого «дабл–дабл» (13+10).
Інші «дабл–дабли» (двозначні числа в кількості набраних очок і підбирань) у цьому турі зробили миколаєвець Сергій Гладир, котрий заодно став і найрезультативнішим гравцем туру, та Григорій Хижняк (15+10), що не допомогло його «Дніпру» виграти в Південному.
А найцікавішими були матчі в Сумах та Одесі. На півночі країни вирішальною стала четверта 10–хвилинка, в якій «Хімпром» у грі на зустрічних курсах просто змів «Мавп» із майданчика — рахунок 30:19. Зусиллями передусім Олега Коженця та Ростислава Кривича підопічні Рімантаса Ендріяйтіса утримали четверте місце. Падіння ж черкащан не зупинив і прихід нового наставника, серба Йовіци Арсича.
А на третій позиції закріпилися львівські «політехніки», котрі таки зламали опір одеситів» — і це при тому, що у вирішальному періоді господарі вели «плюс 10». МБК «Одеса» став останнім клубом, який досі не зазнавав поразок від львів’ян. На всі сто за «Львівську політехніку» виклалися колишні гравці «Одеси» Ярослав Зубрицький та Євген Анненков, котрі набрали на двох 25 очок і 10 підбирань.
ТАБЛО
Чемпіонат України. Чоловіча суперліга. 14–й тур. «Хімік» — «Дніпро» — 96:86 (Братич (21) — Кобзистий (22)), «Кривбас–баскет» — «Київ» — 56:75 (Герасимчук (17) — Дроздов (22)), «Сумихімпром» — «Черкаські мавпи» — 96:80 (Коженець (25) — Чековськи, Чепмен (по 15)), «Одеса» — «Політехніка» — 78:89 (Полторацький (20) — Голубєв (19)), «Пульсар» — «Миколаїв» — 66:83 (Дубнюк (21) — Гладир (27+10 підбирань)), «Будівельник» — «Азовмаш» — 69:78 (Стефанишин (14) — Б’юфорд (17)).
Турнірне становище: «Київ» — 28 очок (14 перемог / 0 поразок), «Азовмаш» — 25 (11/3), «Політехніка» — 24 (10/4), «Сумихімпром», «Хімік» — 23 (9/5), «Миколаїв», «Черкаські мавпи» — 20 (6/8), «Одеса», «Дніпро» — 19 (5/9), «Будівельник» — 18 (4/10), «Кривбас–баскет» — 17 (3/11), «Пульсар» — 16 (2/12).
Найкращі за середньою результативністю: Р. Кривич («Сумихімпром») — 19,54 очка в середньому за гру, Кобзистий («Дніпро») — 17,07, Чакич («Хімік») — 15,86, Раєвський («Миколаїв) — 15,71, Дубнюк («Пульсар») — 15,62...
ДЕБЮТАНТ
Печеров нарешті зіграв за «Чарівників»
У суботу вранці за київським часом 22–річний українець Олексій Печеров дебютував у НБА. Його клуб «Вашингтон уїзардс» грав у Атланті проти «Хоукс» і переміг — 102:98 ОТ. Вихованець харківського баскетболу, який минулого року виступав за БК «Київ», відіграв 3 хв. 38 сек., набрав 2 очки (двоочкові кидки — 1 з 2), триочкові — 0 з 1), зробив 1 підбирання, 1 фол та 1 втрату. У наступному матчі Печеров уже не грав, а його «Чарівники» вдома обіграли «Бостон селтікс» — 85:78.
Нагадаємо, що на початку сезону Печеров травмувався й тривалий час перебував у лазареті «Вашингтона». Загалом Олексій став п’ятим нашим співвітчизником у найсильнішій баскетбольній лізі світу після Волкова, Потапенка, Медведенка й Фесенка.
Станом на сьогоднішній ранок «Вашингтон» зіграв 35 матчів і посідає четверте місце у Східній конференції (19 перемог); «Юта джаз» Кирила Фесенка провела 38 поєдинків і йде на дев’ятій позиції у Західній конференції з 21 перемогою (до «плей–оф» виходять по вісім клубів).