У православних церквах Кіпру впродовж тижня моляться за дощ, а уряд розглядає можливість імпорту води — островну країну терзає страшна посуха. Міністр сільського господарства Кіпру Фотіс Фотіу заявив учора, що остаточне рішення про доставку питної води з Греції буде прийняте впродовж двох наступних тижнів, оскільки все ще існує надія, що погода зміниться і піде дощ. Воду можуть доставляти танкерами з острова Кріт. Подібний проект не новий — його розробили ще сім–вісім років тому під час подібної засухи. Але так і не здійснили — з огляду на величезну його вартість.
Докучлива, перманентна проблема браку води на острові змусила владу запровадити систему дозування водних витрат у сільському господарстві. А якщо дощі найближчим часом впадуть — система нормування з квітня буде запроваджена і в приватних домашніх господарствах.
Упродовж останніх 35 років кількість опадів на острові зменшилася на 20 відсотків. Кіпр має дві станції опріснення морської води, які працюють на повну потужність, однак не можуть задовольнити всіх потреб. Третя така станція будується і буде здана в експлуатацію в червні, коли розпочнеться туристичний сезон.
Збуваються передбачення футурологів та Генсека ООН Пан Кі Муна, який, виступаючи на закритті першого Азіатсько–Тихоокеанського саміту води, що відбувся місяць тому в японському місті Беллу, попередив: «Води на всіх не вистачить... і світ стоїть на порозі воєн за воду». За даними ООН, уже зараз третина населення планети мешкає в регіонах, де «джерело життя» — у великому дефіциті, а 1,1 млрд. людей не мають доступу до чистої для здоров’я води. І ця проблема актуальна не лише для країн зі спекотним кліматом. Очікують, що в найближчі десятиліття ситуація різко погіршиться в розвинених країнах. Навіть на цей час у Європі приблизно 100 мільйонів осіб не мають доступу до чистої питної води. Щороку запаси питної води на планеті скорочуються на два відсотки, а обсяги її споживання постійно зростають.
При цьому ставлення до джерел питної води є нехлюйським. Для прикладу, на саміті в Японії було повідомлено, що компанія «Кока–Кола» впродовж останнього року використала для виготовлення своєї продукції 290 млрд. літрів води. При цьому значна частина підприємств «Кока–Коли» розміщена в малорозвинених країнах, чиє населення і так відчуває проблеми з водними ресурсами. І хоча офіційно впродовж останнього року корпорація зменшила використання прісної води у всьому світі на 5,6 відсотка, в її найближчих планах – освоєння підземних рік та резервуарів, в яких міститься головний запас прісної води на планеті.