Число киян, які підтримують дострокові вибори у Києві, становить лише 44,2%. Такі дані показало опитування, проведене організацією «Українське демократичне коло» 8–19 грудня на замовлення Інституту політики. Ця структура звертає увагу на те, що ще у квітні ідею переобрання мера Черновецького підтримувало 69,8% опитаних. Тобто виходить, що ворогів у чинного міського голови поменшало приблизно на 20%. Експерти Інституту політики вважають, що передумовами цієї тенденції є потужна акція з роздачі безкоштовних продовольчих пакетів від Черновецького, а також так звані програми соціальної підтримки найменш захищених груп.
Варто відзначити, що Інститут політики очолює один із лідерів БЮТ Микола Томенко. Це додало підозр, що тема дострокових виборів у столиці стала неактуальною і для всього політикуму, і для БЮТ зокрема. Адже, скажімо, один із лідерів «НУНС» Юрій Луценко, який у ході парламентських виборів «не обіцяв, а гарантував» обрання нової влади й для Києва й розглядався як єдиний кандидат «помаранчевих» на мерство в столиці, тепер обрав роботу в МВС. А Блок Тимошенко, мовляв, не має гідних кандидатів та механізмів для столичних виборів.
Проте народний депутат від БЮТ Володимир Бондаренко, який донедавна був членом Київради, запевнив «УМ», що його політична сила і надалі наполягає на проведення виборів у Києві. «Останнім часом про це менше говорилося, виникла певна пауза, — каже Бондаренко. – Ми розуміли, що до Нового року неможливо було забезпечити [базу для проведення виборів]. Були проблеми зі структуруванням Верховної Ради, далі ми зайнялися бюджетом. Але пункт про проведення дострокових виборів є в угоді між БЮТ і «НУНС», і цей пункт про дострокові вибори буде реалізований».
Володимир Бондаренко каже, що в коаліційних сил вистачає політичної волі для проведення виборів. Щоправда, він звертає увагу на те, що в «Нашій Україні» є лояльні до Черновецького люди: зокрема, Станіслав Довгий, батько секретаря Київради, і Анатолій Матвієнко, родич якого теж працює на чільній посаді у КМДА.
«Перешкод для проведення дострокових виборів, окрім законодавчого забезпечення, немає», — каже Бондаренко. Зокрема, він пропонує обирати мера у два тури: «Щоб не було так, як минулого разу, коли Черновецький вискочив, мов чорт із табакерки. Голосування у два тури – більш об’єктивне».
Політичний експерт Олег Медведєв, один із технологів БЮТ, теж вважає, що мовчанку політиків не треба оцінювати прямолінійно: «Зрозуміло, що зараз політики з правлячої коаліції займаються загальнонаціональними пріоритетами — бюджетом, соціальними виплатами. Крім того, на різдвяних канікулах перебуває Верховна Рада, яка й має вирішити питання про дострокові вибори». Експерт також звертає увагу на заяву Юлії Тимошенко перед Новим роком: Прем’єр–міністр чітко висловилася за дострокові вибори мера столиці, та ще й у двох турах.
Однією з головних перепон на шляху організації цих виборів Медведєв вважає те, що «гречку полюбляють їсти і деякі представники суддівського корпусу». «Судячи з того, що міська опозиція не має в судах жодного позитивного рішення на свою користь у процесах проти Черновецького, неважко передбачити, що головна лінія оборони чинного мера пролягатиме в київських судах і йому на деякий час удасться перешкодити організації дострокових виборів», — каже пан Олег.
Водночас Медведєв вважає, що в цьому процесі чималу роль могло б відіграти й Міністерство внутрішніх справ — «тут є дуже широке поле для діяльності: є, що перевірити, що шукати і що знайти. Тим більше, що Луценко протягом [виборчої] кампанії неодноразово обіцяв взятися за Черновецького».