В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Зима в розпалі. Епідемія грипу та гострих респіраторних інфекцій — також. За даними Міністерства охорони здоров’я, у країні за четвертий тиждень епідемії кількість хворих збільшилась на 0,9 відсотка.
42,7 відсотка хворих — це діти. З них більшість, 50,8 відсотка — це діти віком від семи до чотирнадцяти років. Це при тому, що кiлькiсть дітей такого віку серед дітей до чотирнадцяти років становить всього 33,2 відсотка. 29,7 відсотка хворих дітей — дошкільнята і решта 20 відсотків — діти до двох років.
У Львові, Одесі, Запоріжжі, Сімферополі збільшилась кількість хворих відповідно на 22,6, 18,3, 18,2, 20,1 відсотка.
Зате в Києві, Донецьку, Чернігові та Харкові кількість хворих дещо зменшилась.
Якщо в Росії від грипу вже загинули четверо людей — троє в Самарі і один в Санкт-Петербурзі, серед них двоє дітей віком до року, то в нас летальних випадків не зареєстровано.
На всю Україну госпіталізовано 339 осіб iз грипом та ГРІ. Це приблизно піввідсотка (0,45) від загальної кількості хворих. Зате це на 43 особи менше, ніж було тиждень тому. З них більшість (82,7 відсотка) — діти до чотирнадцяти років.
У регіонах Український центр грипу відслідковує перебіг епідемії по десяти контрольних містах, а також по регіонах, вираховуючи так званий епідемічний поріг. Епідпоріг вираховується для кожного з міст і районів країни, виходячи з даних про ситуацію із захворюваністю на грип та ГРІ тут протягом кількох попередніх років, і на кожний тиждень епідемії цей показник має інше значення. Тому кількість хворих у різних містах для оголошення «надзвичайного» стану боротьби з вірусом грипу може бути різна.
На Волині епідемії ще ніби й нема, хоча до того йдеться. Перевищення епідпорогів зареєстровано в Горохівському, Луцькому, Ратнівському районах та Нововолинську. Але цього недостатньо, щоб оголосити в регіоні «надзвичайний» стан по грипу та ГРІ. В Луцьку, наприклад, лікарі зареєстрували 128,2 хворих на 10 тисяч населення. Якщо таких зареєстрованих буде 143,5 на десять тисяч, тоді можна буде говорити про епідемію в місті. На карантин закрито 27 шкіл, обласний ліцей, одне ПТУ та 8 дитячих дошкільних закладів.
В Івано-Франківській області хворих стало більше на 39,1 відсотка. Найвищі рівні захворюваності лікарі зареєстрували в Галицькому, Городенківському, Тисменицькому районах та місті Яремче. Тут освітні заклади також тимчасово призупинили свою діяльність.
Дніпропетровщина хворіє стрімкими темпами. У порівнянні з минулим тижнем кількість хворих зросла на 30 відсотків. Хворіють здебільшого діти 7—14 років. Хоча молодь теж стає групою ризику. Початок епідемії серед дітей шкільного віку та молодi зареєстровано у містах Дніпродзержинську, Тернівці, Павлограді, Вільногірську, Нікополі. Що цікаво, у великих містах (Дніпропетровську, Кривому Розі) діти менше хворіють.
На Луганщині епідпоріг за останній епідемічний тиждень перевищений на 6%. 32,2 відсотка шкіл закрито, стан епідемії оголошений у 8 містах з 14 та у 7 районах iз 15.
Полтавщина ще не дійшла до стану загальної епідемії, хоча в трьох районах поріг уже перейдено — у Велико-Багачанському районі на 46 відсотків, Карлівському — на 59 відсотків, Лохвицькому — на 58.
На Житомирщині епідпоріг перевищений в одинадцяти районах області. Загалом не набагато — на 9,1 відсотка. Закрито 83 школи, що становить лише 9 відсотків від їх загальної кількості в регіоні.
На Черкащині епідемію не оголошують, хоча у Смілі епідпоріг перевищено в півтора, а в Уманському районі — 2,5 раза.
У Чернівецькій області ситуація більш-менш благополучна, хоча в самих Чернівцях епідпоріг перевищений лише на 6,9 відсотка.
Львівська міська влада в якості профілактичного засобу припинила навчання в школах до особливого розпорядження. Тому що хворих на грип багато, а протягом двох останніх тижнів епідемічний поріг перевищений на 41,5 відсотка.
У Чернігівській області такої значної активізації епідемії немає. На третій тиждень епідемії захворюваність на грип та ГРІ була нижче порогового рівня на 31,2%. Школярі вже спокійно вчаться.
У сусідній Росії, за даними Центрів державного санітарно-епідеміологічного нагляду, епідемія розбушувалася вже у 35 регіонах, в тому числі в містах Красноярськ, Калінінград, Магадан, Мурманськ, Улан-Уде, Челябінськ, Астрахань, Рязань, Воронеж, Новосибірськ, Саратов тощо.
Головним засобом боротьби із грипом залишається карантин. Як писали на радянських листівках — «Чтоб грип к другому не прилип, не выноси из дома грип».
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Заяву про зменшення кількості медичних вишів зробили УМОН. Студенти медичних спеціальностей повинні отримувати базову вищу освіту у класичних ЗВО, а вже після цього навчатися на потужних медичних факультетах. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>