Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
На трасі — італійка Аріанна Фоліс, переможниця у спринті. (Фото Рейтер.)
Спорт дедалі суттєвіше піддається впливу комерції. Організатори змагань намагаються привернути більше уваги телевізійників і спонсорів. Докотилася ця тенденція й до лижного спорту. Регулярний розіграш Кубка світу дещо «приївся», тому ФІС (Міжнародна федерація лижного спорту) створила так званий «Тур де скі» — елітний турнір, який одразу ж здобув чималу популярність.
За схемою ці змагання нагадують багатоденні перегони професіональних велосипедистів — такий собі лижний «Тур де Франс». З 28 грудня по 6 січня спортсмени проводять вісім гонок біля чотирьох міст та містечок — чеських Нове Мєсто й Прага, а італійських Азьяго й Валь ді Фіємме. Чоловіки долають сумарну дистанцію в 102 км, жінки — в 60 км. У цьому сезоні на «Турі де скі» лижники випробовують чеські траси з прицілом на чемпіонат світу 2009 року, який прийматиме місто Ліберець.
ФІС постаралася одразу створити для лижників непоганий призовий фонд розміром 1 млн. швейцарських франків. Щоправда, призові отримають не всі спортсмени, а лише ті, хто потрапить у підсумкову топ–десятку, призери кожної гонки й п’ятірка кращих у спринтерському заліку. Набрані на «Тур де скі» бали йдуть у очковий залік Кубка світу.
Організатори провели своєрідний «посів» фаворитів, віддавши перші позиції минулорічним тріумфаторам — німцеві Тобіасу Ангереру й фінській лижниці Вірпі Куйтунен, хоча нині вони й не демонструють високих результатів. Українська збірна заявила на змагання аж трьох лижників. До бронзової призерки попереднього такого турніру Валентини Шевченко приєдналися харків’яка Лада Нестеренко та Роман Лейбюк з Івано–Франківщини.
Стартували перегони 28 грудня прологом із роздільним стартом у Новому Мєсті. У чоловіків одразу взяв бика за роги 30–річний господар траси Лукаш Бауер, який продовжує зберігати лідерство після половини гонок. У жінок перемога досвідченої Куйтунен у пролозі стала для неї поки що єдиною на «Турі» — наразі фінка лише на четвертій позиції. Щоправда, за її словами, головною метою сезону Вірпі для себе вважає залік Кубка світу, а не в новорічний «Тур».
Уже наступного дня виграшем у гонці вільним стилем нагадала про себе норвежка Маріт Бйорген — другий номер «посіву» і наразі друга в заліку Кубка світу.
30 грудня спортсмени потішили видовищним спринтом мешканців чеської столиці. Серед представників сильної статі доволі несподівано переміг 21–річний росіянин Микола Морилов, який залишив за спиною потужних норвежців Остенсена й Хетланда.
У перший день нового року спортсменам було не до святкувань — повернувшись у Нове Мєсто, вони знову змагалися в гонці переслідування ковзанярським стилем. Серед панянок усі чотири гонки вигравали різні спортсменки — цього разу 20–річна шведка Шарлотта Калла на 9 секунд випередила старшу на 10 років італійку Аріанну Фолліс. У чоловіків третім тріумфом на елітних змаганнях підтвердив своє лідерство чех Бауер, який у Кубку світу розташувався на третій позиції.
Українці на «Турі де скі» виступають доволі прогнозовано. Досвідчена броварчанка Шевченко, що тривалий час входить до еліти, намагається закріпитися в десятці. А Нестеренко й Лейбюк лише пробують смак напружених перегонів у компанії з кращими лижниками планети.
Учора гонками класичним стилем спортсмени завершили чеську частину програми. А вже завтра вони змагатимуться в спринті в Азьяго.
«Тур де скі». Результати переможців і українців
Жінки
3,3 км класичним ходом. 1. Куйтунен (Фінляндія) — 9.22,8... 9. Шевченко — 9.38,1... 36. Нестеренко (обидві — Україна) — 10.09,7.
10 км переслідування вільним стилем. 1. Бйорген (Норвегія) — 26.17,2... 11. Шевченко — 26.36,4... 39. Нестеренко — 28.40,0.
Спринт 1 км. 1. Фолліс (Італія)... 42. Шевченко... 53. Нестеренко.
10 км переслідування вільним стилем. 1. Калла (Швеція) — 26.59,9... 13. Шевченко — 27.55,5... 39. Нестеренко — 32.03,9.
Чоловіки
4,5 км класичним ходом. 1. Бауер (Чехія) — 11.15,6... 36. Лейбюк (Україна) — 11.46,4.
15 км переслідування вільним стилем. 1. Бауер — 34.53,5... 55. Лейбюк — 37.40,8.
Спринт 1 км. 1. Морилов (Росія)... 67. Лейбюк.
15 км переслідування вільним стилем. 1. Бауер — 36.34,9... 49. Лейбюк — 40.28,9.
Становище лідерів після чотирьох гонок.
Жінки. 1. Калла — 1 год. 3 хв. 25,5 сек. 2. Фолліс — 1:03.34,0. 3. Ковальчик (Польща) — 1:03.35,6. 4. Куйтунен — 1:03.43,1... 13. Шевченко — 1:04.21,1... 39. Нестеренко — 1:08.29,5.
Чоловіки. 1. Бауер — 1:24.02,1. 2. Коукал (Чехія) — 1:24.05,3. 3. Піллер–Коттлер (Італія) — 1:24.05,5... 49. Лейбюк — 1:27.56,1.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>