Зе-стратегія воєнних помилок: ризики і загрози, з якими Україна почала 2025 рік
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
«Перевага коаліції невеличка, але вона є». Ярослав Ксензьор (у центрі), який учора отримав у ЦВК мандат, став третім нардепом, що обирався до парламентів усіх шести скликань. (Фото УНІАН.)
Учора кількість народних депутатів знову досягла 450. Чотирнадцять нових парламентаріїв прийшли у ВР на зміну БЮТівцям і «нашоукраїнцям», котрі перебралися у виконавчу владу. Вранці Центральна виборча комісія проголосувала за реєстрацію цих нардепів: «за» — 12 голосів, 2 — відсутні. Учора нові обранці склали присягу у Верховній Раді.
«Я вручатиму посвідчення за алфавітом, незалежно від політичних сил, тут нічого такого немає», — звернувся до щасливчиків голова ЦВК Володимир Шаповал. Народні депутати один за одним підходили до Шаповала, отримували посвідчення, ішли ставити підпис у журнал. «Поважайте народних депутатів, дайте їм пройти, — звернувся до журналістів Шаповал. — Нам дійсно потрібні кошти для нових приміщень», — додав він у бік членів комісії.
ЦВК зареєструвала вісьмох БЮТівців і шістьох «нашоукраїнців». За списком Блоку Тимошенко пройшли: Антоніна Болюра, Олександр Гудима, Олексій Зарудний, Сергій Кошин, Василь Кравчук, Андрій Павловський, Микола Потапчук, Борис Шиянов. Лави «нашоукраїнців» поповнять: Сергій Василенко, Ярослав Джоджик, Едуард Зейналов, Ярослав Кендзьор, Микола Круць і Андрій Парубій.
Кендзьор, 78–й у списку «НУНС», не приховував посмішки. Він обраний до парламенту уже вшосте. Таким чином, депутатів–«динозаврів», які пройшли через усі скликання, є троє: Кендзьор, Звягільський і Головатий. «Якщо рахувати всі попередні скликання, вийде, що я був депутатом 17 років, — ділиться враженнями пан Ярослав. — Для мене сесійна зала, всі ходи, всі виходи Верховної Ради — щось дуже звичне. Порівнюю ті відчуття, які були в мене в 1990 році, це дуже сильні відчуття».
Андрій Парубій заскочив у парламент на «останню сходинку». Замість Парубія мандат мав отримати Володимир Шандра, але його призначили міністром з питань надзвичайних ситуацій. «Я ще не адаптувався цілком до тієї ролі [народного депутата], не цілковито відчув себе, — зізнався кореспонденту «УМ» Парубій — досі заступник голови Львівської облради. — Це певною мірою несподівано для мене. Коли я рахував депутатів за списком, то вважав, що не проходжу, бо не врахував міністерського призначення Шандри. Все це було для мене дуже швидко й інтенсивно».
До того, як всі члени ЦВК проголосували за реєстрацію 14 народних депутатів, існувала певна інтрига. «Помаранчеві» депутати припускали, що «регіональна» більшість заблокує їхнє визнання, відтак коаліція не матиме більшості. Але це був би радикальний крок. Його ймовірність різко знизилася, коли на чолі РНБО стала висуванка «ліберального» крила Партії регіонів Раїса Богатирьова.
Перед учорашнім засіданням Верховної Ради нардеп Михайло Чечетов заявив, що «все нормально», фракція Партії регіонів братиме участь у сесії, у тому числі — у виборах заступників Голови ВР та створенні комітетів.
Сесія, перервана ще минулого четверга, відновилася вчора о 16–й годині. Відкриваючи засідання, спікер Арсеній Яценюк заявив, що фракції досягли компромісу щодо розподілу парламентських комітетів та їх складу. «Є певні невідповідності закону, але це предмет компромісу», — відзначив Голова ВР.
Після того як нові депутати склали присягу, спікер повідомив, що новобранці увійшли до фракцій БЮТ і «НУНС». Тобто 227 голосів у коаліції збережено.
Затим було оголошено перерву. Вона була потрібна для досягнення остаточних домовленостей по комітетах.
Наступна хвиля переходу депутатів до інших органів влади позбавить повноважень іще трьох парламентаріїв. Зокрема, секретаря РНБО Раїсу Богатирьову (якщо вона погодиться залишитися на посаді в Радбезі), голову Державної податкової адміністрації Сергія Буряка та керівника Головного контрольно–ревізійного управління Миколу Сивульського (обидва — з БЮТ).
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Дональда Трампа привітав російський лідер володимир путін зі вступом на посаду президента США і заявив, що готовий до діалогу щодо війни рф проти України. >>
Майк Волтц, який стане радником новообраного президента США Дональда Трампа одразу після інавгурації, озвучив три «ключові частини» плану Білого дому щодо припинення війни росії проти України. >>
У неділю, 19 січня, президент Володимир Зеленський підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції щодо пропагандистів, які працюють на Росію, а також позбавив державних нагород низку проросійських діячів. >>
Служба безпеки та ДБР задокументували нові факти підривної діяльності колишнього народного депутата України, який переховується за кордоном та публічно виправдовує збройну агресію рф. >>
Скориставшись підробленим висновком військово-лікарської комісії колишній керівник КП "Київський метрополітен" незаконно виїхав з України. >>