Із 1 березня пункти обміну валюти більше не підноситимуть громадянам неприємних сюрпризів у вигляді різкої зміни курсу (звичайно, не на користь громадян). Із першого весняного дня курс купівлі і продажу іноземної валюти із восьмої вечора та до початку наступного дня не буде відхилятись від офіційного нацбанківського більше ніж на три відсотки. Відповідну постанову видав «головний обмінний пункт держави» — Нацбанк. Це означає, що, наприклад, за умови офіційного курсу купівлі-продажу 5,33 — 5,38 грн. відповідно обмінні пункти мінятимуть ваші долари США за курсом 5,17 гривні, а продаватимуть свої по 5,54 гривні за долар. Крім того, від першого березня обмінники не мінятимуть курсу валют із такою частотою, як заманеться, а лише раз на день. Раніше для українських обмінок діяло п'ятивідсоткове обмеження на відхилення від офіційного курсу валют, встановлене у зв'язку з коливанням долара внаслідок терактів 11 вересня.
Також хитрі касири більше не зможуть безкарно дурити довірливих громадян, встановлюючи невигідні курси, а потім відмовляючи у зворотній операції. Отже, якщо клієнт не додивився курс купівлі, наприклад, російських рублів 1,178 гривні (тоді як розраховував на 1,781 гривні), касир обмінника буде зобов'язаний провести зворотний обмін протягом 15 хвилин із моменту проведення операції. Ця норма теж діятиме з першого березня. А вже від сьогодні клієнт має право вимагати операції сторно (зворотного обміну) хоч через годину після купівлі-обміну, якщо за ним не було черги, тобто ніхто більше не міняв валюту. У такому випадку виявлення помилки краще за все стояти біля віконця каси і не підпускати нікого до того часу, поки касир не задовольнить вимоги.
За порушення цих або інших правил двічі обмінні пункти безжалісно закриватимуть. До першого березня ще можна допускати на одну помилку на рік більше: згідно з попередньою постановою, територіальні управління НБУ відкликають свідоцтво на реєстрацію за три порушення або за умови викриття незареєстрованих операцій. А кожен обмінник має придбати електронний контрольно-касовий апарат. Ревізори ж навідуватимуть обмінки набагато частіше. Згідно з постановою НБУ, територіальні управління проводитимуть позапланові перевірки тих обмінників, які «не виконують норми», тобто середньомісячний обсяг операцій яких за три місяці не перевищуватиме 100 тисяч гривень.
До речі, для жителів столиці, яких «надули» в обмінному пункті, діє «гаряча телефонна лінія» від Головного управління НБУ в Києві та області — 230-17-17.