Дитячим виданням, таким як газети «Перемена» та «Зірка», загрожує небезпека залишитись без «місця прописки». Річ у тім, що на їхню житлову площу кинули оком чиновники з самого Міністерства фінансів. У понеділок о десятій ранку добігав кінця термін їхнього перебування у поліграфічному комбінаті. Колективи двох газет чекали на валізах гостей із виконавчої служби Шевченківського району. На момент здачі номеру так і не дочекались.
Уже 22 роки газети «Перемена» та «Зірка», до речі, структурні підрозділи видавництва «Преса України», орендують приміщення у поліграфічного комбінату «Україна» (колишнє видавництво «Молодь»), що офіційно належить Мінфіну і займається друком державних цінних паперів. Як пояснила в інтерв'ю «УМ» редактор газети «Зірка» Людмила Яновська, дитячі видання мають пільги на оренду приміщень: за рік повинні сплачувати по одній гривні плюс самостійно оплачувати комунальні послуги. Так задекларовано у відповідній постанові Кабінету міністрів. Утім юристи поліграфкомбінату «Україна» вважають інакше. Оскільки видання для дітей є підрозділом «Преси України», яка ніякими пільгами не користується, отже, повну орендну плату за 345 квадратних метрів корисної площі мають сплачувати «Перемена» та «Зірка». Саме такі «пред'яви» висунули хазяї приміщення по Дегтярівській вісім років тому. Із тих пір «Зірка» та «Перемена» є «злісними неплатниками орендої плати», а їхній борг, за підрахунками юристів поліграфкомбінату, складає майже 170 тисяч гривень! Звичайно, найвигідніше у такому випадку — знайти іншого орендаря.
Який прибуток може принести дитяча щотижнева газета, тираж якої ледь-ледь перевищує тисячу — і яка розповсюджується винятково за передплатою, оскільки собівартість одного примірника складає гривню сорок п'ять копійок? Але ж були й інші часи, коли дитячі газети виходили мільйонними тиражами і їх читав чи не кожен радянський школяр.
Як би там не було, з початку року дві редакції сидять на валізах, а кожне щотижневе планування починається з вирішення питання — де розмістити редакцію у випадку примусового виселення. А тим часом за стінкою вже по-хазяйськи розміщуються деякі підрозділи Мінфіну, яким, мабуть, забракло місця на рідній вулиці Грушевського.
У цій історії є один позитив: за вісім років редактори «Зірки» та «Перемени» познайомились із багатьма урядовцями усіх рівнів, вивчили усі юридичні тонкощі видавничої справи та перевели тонни паперу на листи у державні установи.