У ніч на 23 січня циклон нарешті досяг території України, яку в буквальному розумінні замело, особливо в південно-східній і центральній частинах. Даішники не помилялися, коли через ЗМІ застерігали водіїв, що ліпше пересидіти циклон удома. Бо минулих вихідних і справді на дорогах робилося щось неймовірне. Як повідомили у Центрі протипожежної пропаганди Управління МінНС у Миколаївській області, так, у п'ятницю під вечір на трасі Кишинів — Полтава на околиці села Воєводське у снігу застрягли 3 автобуси. На щастя, у когось був мобільний телефон, і полонені зими зуміли додзвонитися рятувальникам. Щоправда, підрозділам пожежної охорони добратися виявилося непросто. Подекуди кучугури сягали трьох (!) метрів заввишки. Тож дорогу пробивали бетеером і аварійно-рятувальним автомобілем на шасі КамАЗу. Пізніше довелося підключити два трактори і дві вантажівки УРАЛ і КамАЗ із місцевої військової частини.
Першим колона рятувальників знайшла рейсовий «Ікарус» «Харків—Первомайськ» із шістьма пасажирами і двома водіями. Автобус благополучно відкопали з-пiд снігу, а ще через 20 хвилин дороги наштовхнулися на рейсовий «Ікарус» «Харків — Кишинів» з 16 пасажирами і двома водіями (14 — громадяни Молдови і 4 — громадяни Росії). У цього автобуса виявився несправним компресор гальмівної системи. Ще через кілька хвилин біля повороту на село Воєводське рятувальники відкопали ще 6 легковиків та мікроавтобус. А останньою знахідкою на цій трасі був автобус зі збірною баскетболістів із Дніпропетровська, що їхала в місто Південноукраїнськ на змагання. Таким чином, лише на цьому відрізку дороги рятувальниками було визволено зі снігового полону 65 людей.
Вранці наступного дня близько 9.15 рятувальники отримали повідомлення, що на трасі Доманівка — Врадіївка у снігу застряг ще один автобус iз людьми. Як з'ясувалося, «полонені» ще о 15.45 у п'ятницю виїхали із Миколаєва в Новопавлівку. В автобусі було 10 пасажирів, зокрема 5 студентів 18—19 років, що їхали на вихідні погостювати до батьків. Страшенний снігопад зупинив автобус, швидко стемніло. Ніч була довгою. Пасажири замерзли і зголодніли, однак, стомлені, вони могли тільки сподіватися, що їх хтось побачить уранці. Так і трапилося. Про снігових в'язнів повідомили в райадміністрацію. Ті вкотре звернулися до бійців служби «01». Автобус довелося тягнути на буксирі. П'ятеро пасажирів виявилися мешканцями села Фрунзе, що за 2 кілометри від місця пригоди. На пожежних авто їх привезли додому, а п'ятьох студентів люб'язно пригріли і нагодували лікарі дитячого віділення районної лікарні, а потім повідомили їхнім батькам. Ніхто із «заручників» погоди не постраждав.
А ще в четвер рятувальники МінНС звільнили 4 автомобілі з представниками закордонних держав, які застряли в сніжних заметах. Сталося це на трасі Кишинів—Полтава в Ананьївському районі Одещини. Там замело снігом джип посольства Японії в Україні, в якому знаходилися радник посольства і водій; авто посольства США у Молдові зі співробітником посольства і водієм; легковик посольства Литви в Україні і Молдові з послом, його дружиною і водієм і машину посольства США в Молдові з водієм. Рятувати дипломатів виїхали 10 одиниць техніки та 35 людей. Коли з проханням про допомогу до міністра України з питань надзвичайних ситуацій Григорія Реви звернувся посол Японії в Україні Киширо Амає, рятувальні роботи були вже в повному розпалі. Завдяки оперативності рятувальників удалося уникнути травмування і захворювання людей. Потерпілі і техніка були звільнені від «снігового полону» і доставлені в готель міста Ананьїв. Стан здоров'я у всіх задовільний, повідомляє прес-служба МінНС України.
Загалом же циклон ударив по більш як тисячі населених пунктів України (1198), що залишилися знеструмленими у дев'ятьох областях України й в Криму. Зокрема, 74 населених пункти четверту добу залишаються без світла. На щастя, вже в неділю, за даними Гідрометцентру, циклон здав свої позиції, і ртутні стовпчики термометрів поповзли вгору. Проте сніг ще йтиме, а температура повітря буде «з морозцем».