Нещодавно провідний ВНЗ галузі зв’язку України Державний університет інформаційнокомунікаційних технологій (ДУІКТ) відвідала особа, яка координує розвиток інформаційнокомунікаційних технологій у всьому світі — генеральний секретар Міжнародного союзу електрозв’язку ITU доктор Хамадун Туре.
Вітаючи високого гостя, ректор університету професор Володимир Кривуца підкреслив визначальну роль ITU в організації міжнародного співробітництва у сфері ІКТ на основі обміну новими ідеями, знаннями і технологіями в інтересах усіх країн і народів.
Доктор Туре відкрив в університеті найсучасніший в країні Центр інфокомунікаційних технологій. Його створено за сприяння провідних вітчизняних та зарубіжних компаній — «Київстар», МТС, ZTE, Nokia, Ericsson та інших. Освоювати технології цифрового телебачення і мобільного зв’язку за спеціальними програмами тут будуть не лише студенти, а і спеціалісти телерадіокомпаній та організацій зв’язку різних країн.
Генсек ITU розповів про головні пріоритети діяльності цієї організації. Крім поширення високих технологій — цифрового телебачення, мобільного зв’язку стандартів 3G і 4G, інтелектуальних IPмереж до найвіддаленіших куточків світу, — громадськість турбує і безпека кіберпростору. «Ми не можемо допустити, щоб інтернетмережа будьякої країни була беззахисною, — підкреслив пан Туре, — адже загроза може стосуватися не лише конфіденційності урядової чи банківської інформації, але і здоров’я людей. Уявімо собі наслідки того, що хтось отримає доступ до інформації лікарні та змінить плюс на мінус резусфактора крові пацієнта».
Місія ITU, вважає доктор Туре, полягає у тому, щоб завдяки розвитку інформаційнокомунікаційних технологій сприяти досягненню цілей розвитку тисячоліття ООН. «Разом ми допоможемо світу спілкуватися. Якщо ми зробимо це, світ стане кращим», — переконаний пан Туре.
Саме тому кожна країна повинна дбати про підготовку спеціалістів сфери ІКТ. Успішно працює у цьому напрямі колектив ДУІКТ. «У цього університету є все для того, щоб підготувати найкращих спеціалістів світового рівня», — переконаний доктор Хамадун Туре. На прощання він побажав значних досягнень галузі зв’язку в Україні, а також успіхів професорам і студентам університету.