Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Нижньогородець Аверкін допомагає київському «Соколу». (Олександра ЗАДИРАКИ.)
— До хокею мене привчив батько, який сам виступав на професіональному рівні. Я ж на ковзани вперше став у Естонії, куди покликали грати батька, — розповідає Вадим. — Там, у Нарві, я прожив із двох до 12 років, а потім родина повернулася до рідного Нижнього Новгорода. У школі нижньогородського «Торпедо» я й доріс до «профі». Виступав за хабаровський «Амур», новокузнецький «Металург», ХК МВД, після чого знову повернувся на малу батьківщину. У Нижньому мене і знайшов «Сокіл», звернувшись до мого агента.
Не вважаєш переїзд із Росії до Києва пониженням у класі?
— Ні, адже торік у «Торпедо» я також виступав у вищій лізі. Хоча суперліга відрізняється від «вишки» за своїм рівнем, вважаю, що тут теж можна додавати в майстерності. У будьякому разі, я не шкодую, що приїхав до України.
Що найбільше запам’яталося у російській суперлізі?
— Рівень ліги, й так доволі високий, останніми роками постійно зростає, тому грати там приємно й цікаво. У протиборствах із сильними суперниками сам чогось навчаєшся, поступово в чомусь вдосконалюєшся.
Чому ти не затримувався в попередніх командах?
— У Хабаровську я провів три роки — достатньо тривалий термін. І хоча мені там подобалося, далекі перельоти дуже втомлювали. До того ж тоді «Амур» вибув із суперліги — довелося шукати собі новий клуб серед еліти. У Новокузнецьку я відіграв півтора сезони, а непотрібним виявився після зміни тренера. Цього літа знову кликали до «Амуру», але прийшла конкретна пропозиція від «Сокола», на яку я й відгукнувся.
Яке враження справила на тебе команда? Виправдала сподівання?
— Чесно кажучи, я не мав чіткого уявлення про командний рівень «Сокола», адже цей клуб раніше виступав у чемпіонаті Білорусі. Хоча багатьох хлопців знав за виступами в Росії — грав і разом із ними, і проти них, тож орієнтувався щодо їхньої сили.
Тож нині, вважаєш, «Сокіл» виступає на своєму рівні?
— Ні, гадаю, команда може й повинна грати краще й відповідно посідати вище місце в таблиці. Ми з партнерами намагаємося зрозуміти, що нам заважає вийти в лідери, але наразі ще не визначилися з причиною періодичних невдач. Мабуть, справа у психології — десь не налаштувалися, як слід, десь недооцінили суперника. Мусимо додати в стабільності, адже це ознака солідності команди.
Можливо, українські хокеїсти не встигли перелаштуватися з білоруської першості на російську?
— Думаю, річ не в цьому. Перед сезоном ми провели контрольний матч із «Юністю» — мінчани справили приємне враження. Тобто чемпіонат Білорусі — теж доволі пристойний.
Метою «Сокола» в цьому сезоні є потрапляння до «плейоф» російської вишки?
— Воно то так, але, наскільки я розумію, керівництво ФХУ дуже хоче повернути збірну України в елітний дивізіон чемпіонату світу, тож усе буде підкорятися цій меті. Так що наразі невідомо, чи гратиме «Сокіл» у «плейоф», навіть якщо туди потрапить.
Вадиме, на старті першості тебе одразу награвали в трійку з Матвійчуком і Литвиненком?
— Ні, спершу компанію нам із Литвиненком складав Бобкін, а потім тренер поміняв його на Матвійчука — так граємо вже тривалий час. Вважаю, ми добре розуміємо один одного, тобто мислимо однаково, й кожен знає, що саме робити в конкретному епізоді. Литвиненко — чудовий розпасувальник: головне — відкритися, а Віталій уже знайде можливість віддати передачу.
Ти вже встиг пограти в кількох командах. Якісь особливості тренувального процесу в «Соколі» помітив?
— Якщо чесно, то тренування та й організація гри тут фактично нічим не відрізняються від інших клубів.
«Сокіл» тренується на «Авангарді» в Києві, виступає переважно у Броварах, грав і незабаром знову повернеться у столичний Палац спорту. Де тобі більше подобається?
— У Броварах приємно грати, й лід тут чудовий, але все ж краще тренуватися й виступати на одній арені. Бо виникають труднощі зі звиканням до льоду, відскоком шайби, бортами. Крім того, в Палаці спорту майданчик більших розмірів. Усі ці нюанси позначаються на грі. Звісно, й кількість уболівальників на трибунах також на нас впливає. З часів виступу за «Амур» запам’яталося, як там фактично на кожному матчі семитисячна арена була забита вщерть. Коли заповнені трибуни підганяють, ти витягаєш із якогось запасу в собі додаткові сили.
Організація клубного господарства «Сокола» нарікань не викликає?
— Наскільки я знаю, раніше в Києві були серйозні проблеми з фінансуванням. Нині ж помітно, що нові керівники прагнуть налагодити нормальне функціонування клубу. Хоча, звісно, все одразу кардинально не зміниш.
Яке враження на тебе справила столиця України взагалі?
— Насправді я сюди вже навідувався — кілька років поспіль у квітні «Торпедо» грало контрольні поєдинки зі збірною України напередодні чемпіонату світу. Чесно кажучи, нині в мене немає часу роздивитися всі пам’ятки й принади міста, бо майже весь час відбирають ігри, тренування й переїзди. Та й у вихідний хочеться побути в родинному колі з дружиною й дворічною донькою.
По місту пересуваєтеся на машині?
— Ні, я її залишив у Нижньому. На тренування мене підвозить Андрій Срюбко, поруч із яким ми знімаємо квартиру на лівому березі. Або ж пересуваємося в метро чи на таксі.
У «Соколі» вже давно не було легіонерів. Як вас, росіян, сприйняли в команді?
— Жодних проблем не виникло, хіба що інколи нас жартома називають «гастарбайтерами». Але подоброму.
З українськими традиціями вже довелося стикатися?
— Телевізор дивлюся, але розумію лише відсотків 30 того, що говорять. Деякі слова здаються смішними... Із їжі полюбляю борщ, а український — так удвічі більше (посміхається). До чогось іншого поки що не дістався.
За збірну України не пропонували пограти?
— Тільки жартома. У 1996 році у складі юніорської збірної Росії я став чемпіоном Європи. Тоді в ланці зі мною виступали нинішні гравці НХЛ — Самсонов і Зюзін. Після цього мене лише одного разу викликали до другої російської команди, з якою я їздив на турнір до Франції.
Як довго збираєшся затриматися в «Соколі»?
— Намагаюся далеко не загадувати. Якщо все буде гаразд, залишуся й на наступний сезон. Звісно, хотілося б виступати у суперлізі. От, кажуть, із наступного сезону стартує відкрита російська ліга за участю команд колишніх радянських республік, куди збираються запросити й «Сокіл». Це був би ідеальний варіант — я б точно залишився в Києві.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>