Зе-стратегія воєнних помилок: ризики і загрози, з якими Україна почала 2025 рік
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Прізвище Колесников, звісно, пасує перед Іваненками та Петренками, проте й воно існує не в одиничному екземплярі. Тому, коли було сказано, що указом Президента «за значний особистий внесок у соціальноекономічний, науковотехнічний і культурний розвиток України, вагомі досягнення у трудовій діяльності, багаторічну сумлінну працю» орденом «За заслуги» ІІ ступеня нагороджено Колесникова, перша думка була: НЕ ТОЙ. Та потім до прізвища додалось ім’я — Борис, і все стало на свої місця. Борись, Борисе (пам’ятаєте, співвітчизники?!), вибореш собі таке, чого й сам не очікував.
Для тих, хто забув, нагадую: у 2005му Борис Колесников потрапив за грати за аферу з акціями донецького торгового центру «Білий лебідь». У тиску на акціонерів і погрозах їхньому життю Колесникова обвинувачував Борис Пенчук, який потім від своїх свідчень відмовився. Що, зрештою, не так і важливо. Бо, як твердить журналіст Володимир Бойко, є чимало інших кримінальних епізодів, за які Колесникова можна (і треба) брати «тепленьким».
Кому мало криміналу — welcome до політичних ігрищ. Згадаймо, як ще при Кучмі Донецьк зустрічав Ющенка (з камінням, прокльонами і образами), як у 2004му проходив відомий з’їзд у Сіверськодонецьку (де звучали заклики до федералізації) — за цим усім стоїть майже повний кавалер ордену «За заслуги» Борис Колесников. Останній епізод узагалі був настільки обурливим, що здавалося: якщо тільки Помаранчева революція переможе, катюзі буде по заслузі. А «федерастам» — по «мордастам».
Проте хтось зурочив наші помаранчі. Перший віцепрем’єр Микола Азаров нагороджує орденом «За відродження України» Костянтина Затуліна. Президент дає «Ярослава Мудрого» Леоніду Кравчуку та Михайлу Потебеньку. Центральна виборча комісія тулить грамотку Сергію Ківалову. Невже на тлі того, що десь лютують пташиний грип і коров’ячий сказ, на українських можновладців зійшла інша пошесть — тотальна нерозбірливість?
Але нерозбірливість — ще півбіди. Зраджувати самого себе — також справа приватна. Коли хочеш — цілуйся з власними ворогами, ба, навіть люби їх і обожнюй у кращих християнських традиціях. Але публічно робити героями тих, кого вчора так само публічно називали негідниками, — це вже має відношення до людського моря, хвилі якого винесли тебе на політичну висоту.
Зрештою, це просто нераціонально. Нераціонально віднаходити у діяннях Колесникова культурні (!) та науковотехнічні (!!!) подвиги, бо його виборцю на це, чесно кажучи, начхати, а от виборцю Президента — якраз навпаки.
Хай навіть текст для відзначення готували необачні (чи, навпаки, такі, що зумисне переслідували певну мету) помічники. З їх спритністю завтра народиться розпорядження нагородити черговим брязкальцем Януковича чи Клюєва... А чому б ні — чим вони гірші за Колесникова?
Загалом, завелике поголів’я героїв — несмак для країни. «Звичайні» її мешканці перестають марити подвигами, а вже нагороджені — почуватися гідними своїх звитяг. Але ще гірше, коли нагороди «виписують» оплаканим тюрмою «достойникам».
Перший номер списку блоку «Наша Україна — Народна самооборона» Юрій Луценко вважає нагородження Президентом члена Партії регіонів Бориса Колесникова «грубою політичною помилкою». «Питання навіть не в кримінальних справах, в яких фігурував Колесников. Питання в ролі ексголови Донецької облради Колеснікова в розпалюванні сепаратизму, громадянського протистояння в Україні», — вважає Луценко.
Луценко не знає, як готувалися списки до нагородження, але підкреслює: «Авторитет інституції римських пап свого часу надзвичайно занепав через запровадження практики продажу індульгенцій різним злодіям, шахраям та вбивцям. І лише після скачування такої ганебної практики авторитет Папи Римського знову зріс до належної висоти».
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Дональда Трампа привітав російський лідер володимир путін зі вступом на посаду президента США і заявив, що готовий до діалогу щодо війни рф проти України. >>
Майк Волтц, який стане радником новообраного президента США Дональда Трампа одразу після інавгурації, озвучив три «ключові частини» плану Білого дому щодо припинення війни росії проти України. >>
У неділю, 19 січня, президент Володимир Зеленський підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції щодо пропагандистів, які працюють на Росію, а також позбавив державних нагород низку проросійських діячів. >>
Служба безпеки та ДБР задокументували нові факти підривної діяльності колишнього народного депутата України, який переховується за кордоном та публічно виправдовує збройну агресію рф. >>
Скориставшись підробленим висновком військово-лікарської комісії колишній керівник КП "Київський метрополітен" незаконно виїхав з України. >>