Емоційний живопис — у благодійну скарбничку

24.01.2004
Емоційний живопис — у благодійну скарбничку

Майкл Віллард виступає на презентацiї виставки. (Фото Укрінформ.)

      В оптимістичній теорії кількох життів є один суттєвий мінус: її ланцюговий процес. Хочеться всього й відразу. Прикро усвідомлювати, що якась, можливо, навіть краща іпостась чекає на тебе в іншому житті, а зараз доводиться тішитися тим, що маєш. Хоча й з цією теорією, за великим бажанням, можна посперечатися.

      Майкл Віллард — відомий  бізнесмен, громадський діяч, який має досвід директора офісу сенатора Роберта Берна, лідера демократичних сил США, радника з питань комунікацій, міжнародних відносин, внутрішніх справ... Сьогодні він — засновник і президент відомої піар-компанії «Willard Grоup». Ця вельми поважна посада зовсім не заважає йому бути досить цікавим і плідним художником та збирати навкого своїх благодійних проектів достатньо однодумців. Днями у галереї «L-Art» пройшла виставка творів Майкла Вілларда «Люди і країни: очима однієї людини». Експонувалися 53 картини, написані паном Віллардом протягом дев'яти років його роботи в Україні.

      Мистецтвознавці відзначають підкреслену емоційність його полотен, які здатні подивувати і... примусити замислитися над тим, а що ж таке жанр і чи так уже й точно треба дотримуватися його канонів. Сам Майкл Віллард визнає, що принципово нехтує так званою «школою» образотворчого мистецтва,  правила ж гри,  за якими розвивається мистецький процес, не зазубрює, а відчуває. Не економить на іронії та симпатії, не переймається пропорціями, зосереджуючи увагу на настрої чи погляді свого героя...

      «Люди та країни: очима однієї людини» — це не лише художня виставка, а й благодійний проект, мета якого — підтримати літніх людей, що мешкають у Будинку для людей похилого віку. На відкритті виставки розпочався аукціон, що тривав протягом трьох днів, виручені  кошти від якого і будуть переказані на рахунок київського притулку. Кожну картину супроводжувала табличка, на якій усі бажаючі могли вписати свої ставки. Вже в перший день виставки-аукціону було продано шість картин — за них новоспечені власники виклали понад дві тисячі доларів.