У середу й четвер хокейний Київ жив неймовірною подією: вперше після трирічної перерви матч за участю столичного клубу відбувався не на тісних, темних, віддалених від центру ковзанках, а на льоду світлого й просторого Палацу спорту. Слід дякувати новорічним гастролям московського театру на ковзанах та постановкам «Попелюшки» — трохи свята перепало й любителям «найшвидшої гри у світі». «Сокіл» у рамках чемпіонату СЄХЛ двічі приймав сенсацію сезону — білоруський «Гомель», який нещодавно посів друге місце на Континентальному кубку, програвши на престижному турнірі лише у фіналі.
Підтримати київську команду в поєдинках із таким принциповим суперником прийшло досить багато вболівальників — відповідно, дві й дві з половиною тисячі. Щоправда, гра «рисів» (як називають хокеїстів «Гомеля» за зображення на емблемі) не вражала — білоруси явно переживають «синдром тріумфаторів». Та навіть при цьому «соколята» примудрилися в першому матчі програти. Головним винуватцем цього був воротар гостей Грачов, який стояв стіною на заваді кидкам українців. А ось його київський візаві Селіверстов у двох випадках пропустив зовсім необов'язкові шайби, тож поразка «Сокола», який володів ігровою ініціативою, була вельми нелогічною. Єдиний гол «соколят» — на рахунку досвідченого Рублівського, який спіймав на гак шайбу, накинуту Бондарєвим, і смачно клацнув здалеку.
Реабілітувалися господарі другого дня. Тренер Олександр Сеуканд перед тим пообіцяв покарати порушників плану на гру навіть матеріально, замість Селіверстова поставив у «рамку» Васильєва, а кращого бомбардира своєї команди в чемпіонаті СЄХЛ Дмитра Марковського взагалі не вніс навіть до заявки, визнавши винуватцем програшу першого матчу. Перестановки подіяли — «соколята» кинулися атакувати з подвоєною енергією і вже до середини другого періоду вели перед — 3:0 — на радість так само заведеної публіки (цікаво, що глядачі зібралися, навіть не зважаючи на відсутність реклами та 3-гривневу вартість квитків замість імовірної «шари»).
Найкращим голом стало взяття воріт Грачова захисником Василем Полоницьким: у кинжальній контратаці він опинився на лівому фланзі, отримав на швидкості шайбу, ввійшов у зону й потужно кинув, не зближуючись із голкіпером, над його лівим плечем!
Відмінно діяла перша трійка нападу Гончаренко — Бобровников — Шафаренко, але головними бомбардирами стали хокеїсти останньої ланки — Рублівський і Дехтяренко, які зазвичай діють лише в другому «ешелоні», а цього разу в компанії з Буточновим організували дві шайби з чотирьох.
Переконлива перемога з рахунком 4:1 на турнірне становище киян у СЄХЛ особливо не вплинула — «Сокіл» лишається на 6-му місці, маючи після 26 поєдинків 36 очок (лідирує з великим відривом мінський «Керамін» — 64 бали після 27 матчів, а всього в чемпіонаті беруть участь 9 команд). Наступні два матчі команда Сеуканда проведе 31 січня й 1 лютого з «Металургсом» із латвійської Лієпаї. На жаль, уже не в Палаці спорту, а у своєму «Авангарді», на вулиці Мельникова, біля станції метро «Дорогожичі». Початок ігор — о 13.00.
ТАБЛО
Результати чергових матчів
чемпіонату СЄХЛ:
«Керамін» — «Гомель» — 5:2
«Керамін» — «Рига-2000» — 2:1 і 12:4
«Металургс» — «Хімволокно» — 2:3 і 3:1
«Німан» — «Титан» — 4:3 і 3:5
«Сокіл» — «Гомель» — 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Шайби: 0:1 — Бризгалов (Задєлєнов, 19:21), 0:2 — Валуй (Кривомаз, Задєлєнов, 39:27), 1:2 — Рублівський (Фадєєв, Бондарєв, 46:52)
«Сокіл» — «Гомель» — 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Шайби: 1:0 — Бондарєв (Рябенко, 14:39), 2:0 — Дехтяренко (Рублівський, Буточнов, 16:03), 3:0 — Полоницький (Гніденко, Пастух, 27:52), 3:1 — Єсаулов (Задєлєнов, Кривомаз, 37:01), 4:1 — Рублівський (Дехтяренко, Буточнов, 46:41)