А у нас в квартирі газ.І ні світла, ні води...

13.11.2007

Учора зранку мешканці столичних масивів Виноградар, Святошин, Біличі та Микільська Борщагівка мали змогу поснідати хіба що звареним напередодні супчиком, адже початок нового трудового дня зустрів їх відсутністю води й електрики. З радостей життя лишився тільки газ та неушкоджена, на щастя, телефонна лінія — безнадійно зайнята, якщо говорити про спроби «дозвону» у відповідні комунальні служби.

Мовою офіційних міських хронік те, що сталося, звучить так: «Стихія залишила без світла майже 2000 будинків у Києві». Акцент перенесено на світло, адже на час, коли журналісти «УМ» працювали над цим номером, водопостачання у вказаних районах частково було відновлене. Поза цим залишилася значна проблема з електрикою, списана, у найкращих радянських традиціях, на «складні погодні умови».

Саме вони винні в тому, що вночі з 10 на 11 листопада в Києві сталося аварійне відключення трьох повітряних лінії 110 кВ «Ірпінь—Біличі», «Північна—Біличі» та «Північна—Ірпінь». У результаті без електроенергії залишилося 824 багатоповерхові будинки та 1100 будинків приватного сектору.

У прес–службі «Київенерго», куди «УМ» пощастило додзвонитися, зі здивуванням зустріли твердження про чергову неготовність служб міста до зими. Адже погоду, мовляв, не обирають, а в ніч із 10–го на 11–те дійсно випало чималенько снігу. Втім, хай там як, а електропостачання вже повернули до медичних закладів, а також до 120 житлових будинків, запевнили нас у «Київенерго».

Окрім цього, причину аварійних відключень додатково вивчатиме спеціально створена комісія. Її дослідницькі зусилля на сьогодні вже винагороджені досить–таки тривіальним висновком: обриви ліній електропередач сталися внаслідок налипання мокрого снігу та повалення дерев штормовим вітром. Із зимою нас усіх та зимовими сюрпризами великого міста!

 

НЕБЕСНА КАНЦЕЛЯРІЯ

Замість листопада — снігопад

Синоптики кажуть, що жахливу погоду цими вихідними спричинив активний циклон, який перемістився на територію України з півдня Балкан. Начальник відділу метеопрогнозів Українського гідрометцентру Людмила Савченко розповіла «УМ», що циклон приніс опади (мокрий сніг, дощ) та сильний вітер до всіх регіонів, крім західних і східних. До смуги негоди потрапили Київська, Черкаська, Кіровоградська, Миколаївська, Херсонська області та Крим. Але найбільше стихія розгулялася над морем. «За нашими даними, над узбережжям у Криму швидкість вітру сягала до 40 метрів за секунду, — говорить синоптик, — а висота хвиль у Чорному та Азовському морях доходила до трьох метрів».

За словами Людмили Савченко, схожа погода фіксувалася в Україні у березні цього року. Йдеться про пилові бурі на півдні країни (щоправда, не в Криму, а на Херсонщині), коли вітер посилювався до 40 метрів за секунду. І шторм на Чорному морі був аналогічний — хвилі здіймалися до трьох метрів. Ось тільки кораблі тоді не постраждали — мабуть, прислухалися до попереджень і не вийшли у море...

Синоптик прогнозує, що сьогодні у східних, південно–східних областях і в Криму збережеться вітряна погода (пориви вітру 15—20 метрів за секунду), зі снігом і дощем, уночі місцями будуть сильні опади. Нічна температура становитиме близько трьох градусів морозу.

Завтра в західних, східних областях та в Криму очікується сніг. 15 листопада мокрий сніг падатиме практично по всій Україні, особливо рясними опади будуть на півдні та сході. У четвер на півдні країні, передусім у Криму, знову слід чекати поривів вітру від 17 до 22 метрів за секунду. Денна температура повітря на більшості територій буде нульовою, нічна — від 5 до 12 градусів морозу. У Криму температура повітря вдень становитиме від 7 до 12 тепла, вночі стовпчик термометра опуститься до нульової позначки.

  • Як сніг на голову!..

    Таких страшних снігопадів о цiй порi року в Україні не було більш як століття, звітує директор «Укргідрометцентру» Микола Кульбіда. У середньому по країні випало за день 40—50 мм опадів. Можливо, надзвичайність ситуації є певною мірою виправданням тієї розгубленості, яку продемонструвала влада, і насамперед у Києві. Дивно, хоч рясних снігопадів синоптики не обіцяють у найближчі дні, але столичний голова міськдержадміністрації Олександр Попов позавчора оголосив, що надзвичайний стан продовжено до п’ятниці. Це означає тільки одне: комунальних ресурсів у Києва вкрай мало, а ще менше — організаційних здiбностей грамотно керувати ними і тими додатковими технічними засобами, які «позичили» на час негоди у Міністерства оборони та Держслужби з надзвичайних ситуацій. Негода підмочила репутацію столичного очільника (втім, якщо вибори мера таки не відбудуться найближчого літа, то про це буде забуто).

    Постає низка запитань і до «Укргідрометцентру», який прогнозував силу опадів удвічі меншу, ніж випало насправді. Утім як би там не було, але на тлі інших регіонів, зокрема західних областей країни, які вже «призвичаїлися» до боротьби з березневими заметами, Київ виглядає просто–таки ганебно.

    Тим часом снігопади припинилися — дають можливість рятувальникам працювати в уже не настільки екстремальних умовах. За даними Держслужби з надзвичайних ситуацій, станом на вчора загалом по країні було розчищено всі дороги державного та обласного значення, поновлено подачу електроенергії у більшість iз близько 600 «відрізаних від світла» населених пунктів. До вчора без електрики залишалося ще 161 село.

    Стихія зіпсувала канікули дітям, адже тільки «на підступах» до Києва рятувальники визволили зі снігового полону п’ять автобусів зі школярами, які їхали до столиці на екскурсію, але, звісно, змушені були повернути додому. Наприклад, два такі автобуси стояли в корці на Житомирській трасі понад 12 годин!

    Сніговії зіпсували і ЗНО майбутнім випускникам. У Міносвіти заспокоюють: учням, які через негоду не змогли дістатися до пунктів пробного тестування, буде виділено інший день. У міністерстві кажуть, що регіональні центри оцінювання якості освіти зв’яжуться з кожним зареєстрованим учасником особисто та повідомлять, коли і де він зможе пройти пробне ЗНО. >>

  • Білий апокаліпсис

    У вихiднi Київ став справжнісінькою декорацією постапокаліптичного фільму. Тут менш ніж за добу випала місячна з лишком кількість опадів. За повідомленнями «Гідрометцентру», такого сніговію не було вже століття. І якщо столична влада не виявила розторопності в боротьбі з попередніми снігопадами, то цей — рекорд століття — вона зустріла, здається, цілковитою бездіяльністю. >>

  • Коли все це розтане...

    Маси снігу, які «осіли» в Україні, швидко не розтануть, заспокоює директор «Укргідрометцентру» Микола Кульбіда. До речі, завдяки такій великій кількості снігу потепління не буде таким відчутним. Стабільне тепло, за прогнозами синоптиків, прийде лише у першій п’ятиденці квітня. А «покращення» наставатиме з 30 березня. «Температура більш–менш суттєво підвищуватиметься, але ми не чекаємо стрімкого зростання температури, — каже пан Кульбіда. — Все–таки це буде повільний процес». >>

  • Лелеки ще принесуть щастя

    «Необізнані» зі штормовими попере­дженнями рятувальників, лелеки повернулися з теплих країв на Прикарпаття, керуючись століттями апробованим графіком, i несподівано для себе опинилися в епіцентрі негоди. На щастя, люди не кинули птахів напризволяще. >>

  • «Небезпека лише додала мені сил»

    Іменний годинник, великий торт у формі футбольного м’яча та почесну грамоту особисто вручив чотирнадцятирічному підлітку з села Токарівка начальник управління МНС у Херсонській області Віталій Кропивницький. Його тезка, дев’ятикласник Віталій Коломієць, ризикуючи життям, зумів витягти з палаючого будинку чотирьох людей: 83–річну бабусю, дво– та трирічного полемінників, а також допоміг вийти 21–річній сестрі. Тепер Віталика номінують на звання «Герой–рятівник року». >>

  • «Нас крутило, немов у м’ясорубці»

    Як повідомили iнтернет–джерела, приблизно опівночі з 31 серпня на 1 вересня під Дніпродзержинськом сталася страшна аварія, внаслідок якої мікроавтобус із людьми тричі перевернувся. Двоє пасажирок загинули.

    Проте, як вдалося з’ясувати автору цих рядків, все сталося не зовсім так. І насамперед — місце аварії «під Дніпродзержинськом» не можна назвати навіть з натяжкою. Біда сталася на шляху з міста Прометея — під віадуком автомагістралі Кривий Ріг — Дніпропетровськ, на яку «Мерседес–спринтер» мав вирулювати, здійснивши лівий поворот. Однак авто у поворот не вписалося і покотилося шкереберть, тричі перевернувшись. >>