Завтра два веселих друга — Володимир Путін і Леонід Кучма — офіційно закриють ненависний багатьом Рік Росії в Україні, який для миролюбивості ще називали Роком культури Росії в Україні. Ніякого особливого культурного прориву не сталося, як каталася московська попса по містах і містечках України, так само вона каталася і в культурний рік, хіба тільки під завісу 2003-го, коли вже стало зрозуміло, що «спеціальної програми» не вийшло, посол Росії в Україні Віктор Черномирдін підключився до місцевих імпресаріо та допоміг їм «вичепити» в Київ таких грандів, як Валерій Гергієв чи Большой театр, яких дуже важко «зафрахтувати» без спецзавдання уряду. Як і в попередні роки Леонід Кучма час від часу посилав «привіти» діячам російської культури державного рівня, от і в середу наш Президент підписав вітальний адрес керівнику Державного академічного ансамблю народного танцю РФ Ігорю Мойсеєву у зв’язку з його 98-річчям. «Від усього серця поздоровляю Вас, нашого дорогого земляка, киянина, з днем народження. Присвятивши своє життя мистецтву танцю, Ви зробили величезний внесок у збагачення та примноження хореографічної спадщини російського, українського й багатьох інших народів світу. Ваша титанічна праця здобула Вам гарячу любов мільйонів глядачів», — написано в телеграмі.
Чи Рік культури Росії так вплинув на Леоніда Даниловича, чи цивілізований Баден-Баден, але після відпочинку Президент повернувся зовсім іншою людиною — культурною. Наприклад, як повідомляє «Форум», Кучма подарував 22-річній таджицькій скрипальці Азалії Гуліахмадовій іменну скрипку. Дівчина є лауреатом кількох міжнародних конкурсів, в тому числі й минулорічного Київського. Український Президент почув про талановиту скрипальку під час офіційного візиту до Таджикистану минулого року, зустрівся з нею і пообіцяв прислати в дарунок іменну скрипку, а через рік виконав обіцянку. Принаймні в листі до Азалії він написав, що скрипку їй доставлять найближчими днями.
До речі, днями Леонід Кучма підписав доручення за результатами проведення Року культури. Нагадаю, що минулий 2003 рік був проголошений в Україні Роком культури, виявлялося це в тому, що деякі культурні проплати держава здійснювала в повному обсязі.