«Ангел Станков — справжній музикант», — так сказав про болгарського музиканта Ангела Станкова видатний митець ХХ сторіччя Ієгуді Менухін. Станков постає перед слухачами в багатьох іпостасях: як соліст, виконавець камерної музики, концертмейстер Софійської філармонії, а згодом і як диригент, бере активну участь у культурному житті Болгарії, представляючи музичну культуру своєї країни в багатьох країнах світу.
Його успіхам сприяло навчання в Болгарській музичній академії, а згодом він пройшов спеціалізацію по класу скрипки у Лондоні. Завдяки цьому в складі скрипкового дуету з Йосифом Радіоновим він одержав численні призи: Золоту ліру болгарських музикантів, приз за великі артистичні досягнення на ХII Всесвітньому фестивалі молоді у Москві, приз до 100-річчя Бели Бартока, а також першу премію і золоту медаль I Міжнародного фестивалю камерної музики (Осака'93, Японія).
Мистецтва диригування він навчався у видатних болгарських диригентів Хрісто Іванова, Добріна Пєткова і Ассена Найденова. Освоївши всі секрети, він диригував великою кількістю камерних оркестрів у багатьох країнах Європи, США, Японії, Південної Кореї, Сінгапуру, на Кубі, Тайвані, а також грав у таких престижних залах, як Карнегі- хол (Нью-Йорк), Центр Кеннеді (Вашингтон), Гевандхауз (Лейпциг), Зал Ізумі (Осака), в Опері Ніцци (Франція) та інших.
Ангел Станков має неспокійну натуру, сповнену творчих пошуків. Так, у Великобританії він організував цікаві концерти під назвою «Британська музика, яка вам подобається», диригував повним циклом симфоній Л. Бетховена до 230-річчя від дня народження композитора і 50-річчя заснування Європейського Союзу. До речі, Дев'ята Симфонія Бетховена під його диригуванням транслювалась Болгарським телебаченням 9 травня 2000 року, в День Європи. А ще він започаткував цікавий цикл концертів під назвою «Володарі перших призів міжнародних конкурсів iз Балканських країн».
Завтра, 23 січня, Ангел Станков диригуватиме Симфонічним оркестром Національної філармонії України. Для концерту в Колонному залі імені Лисенка він включив такі цікаві твори, як Серенада для струнного оркестру з оркестром і Концерт для двох фортепіано з оркестром Моцарта, Концерт для двох скрипок з оркестром Пєкова, Варіації і фуга на тему Пресела Бріттена. Ці твори прозвучать за участю солістів — заслуженого артиста України Вадима Борисова (скрипка), лауреатiв міжнародних конкурсів Олександра Полусмака і Тетяни Дядюри (фортепіано). А в одному з творів Ангел Станков візьме сам у руки скрипку.
Микола МАЛІЧЕНКО.