Сон на за­мов­лен­ня

21.01.2004

      Прис­т­расть япон­ців до всі­ля­ких тех­ніч­них ви­на­хо­дів ві­до­ма всьо­му сві­то­ві. Яких тіль­ки ди­во­виж­них прис­т­ро­їв не ви­га­ду­ва­ли вче­ні Кра­ї­ни Схiдного Сонця! Чо­го вар­ті, ска­жі­мо, ав­то­ма­тич­ні пе­рек­ла­да­чі з ко­тя­чої та со­ба­чої мов на люд­сь­ку, не ка­жу­чи вже про звич­них для гро­ма­дян Япо­нії ро­зум­них ро­бо­тів-гу­ма­но­ї­дів, ме­ха­ніч­них ко­тів, со­бак і на­віть ри­бок. За кіль­кіс­тю по­діб­них до­сяг­нень усіх кон­ку­рен­тів пе­ре­вер­ши­ла ком­па­нія «Та­ка­ра». Але ос­тан­нім сво­їм ви­на­хо­дом ця фір­ма, схо­же, пе­ре­вер­ши­ла са­му се­бе: при­лад під наз­вою «Юме­мі ко­бо», що пе­рек­ла­да­єть­ся з япон­сь­кої як «Май­с­тер­ня снів», дає сво­є­му влас­ни­ко­ві мож­ли­вість ба­чи­ти са­ме ті сни, які той за­ба­жає.

      Щоп­рав­да, тут іс­нує низ­ка умов. До «сно­ви­дін­ня на за­мов­лен­ня» до­ве­деть­ся під­го­ту­ва­ти­ся заз­да­ле­гідь. Для по­чат­ку за­мов­ни­ко­ві тре­ба по­ди­ви­ти­ся на фо­тог­ра­фію об'єк­та, пред­ме­та або міс­ця, яке він хо­тів би по­ба­чи­ти уві сні, по­тім — за­пи­са­ти на ау­ді­о­но­сій сце­на­рій май­бут­ньо­го сну. За до­по­мо­гою цьо­го за­пи­су, від­по­від­но­го ос­віт­лен­ня, му­зи­ки та за­па­хів, які впли­ва­ють на під­с­ві­до­мість, «Май­с­тер­ня снів» «ор­га­ні­зує» пот­ріб­не сно­ви­дін­ня під час фа­зи швид­ко­го сну, ко­ли, влас­не, лю­ди­на і ба­чить сни. А піс­ля 8-го­дин­но­го сну прис­т­рій обе­реж­но роз­бу­дить сво­го влас­ни­ка, за до­по­мо­гою світ­ла й му­зи­ки імі­ту­ю­чи схід сон­ця, аби від різ­ко­го про­буд­жен­ня лю­ди­на не за­бу­ла, що їй сни­ло­ся.

      У про­да­жу «Май­с­тер­ня снів» з'явить­ся вже в трав­ні цьо­го ро­ку. Кош­ту­ва­ти­ме це за­до­во­лен­ня, як на всі йо­го пе­ре­ва­ги, до­сить не­до­ро­го — 140 до­ла­рів. Од­нак пред­с­тав­ни­ки «Та­ка­ри» щи­ро зіз­на­ють­ся, що їх­ній ви­на­хід пот­ре­бує вдос­ко­на­лен­ня. «Ми все ще ек­с­пе­ри­мен­ту­є­мо, пе­ре­важ­но з на­ши­ми служ­бов­ця­ми, — роз­по­вів жур­на­ліс­там мар­ке­то­лог ком­па­нії пан Кен­д­жі. — Дех­то з них ка­же, що ба­чив сон про ті по­дії, які за­мов­ляв, але з інак­шим сю­же­том. Утім біль­шос­ті під­дос­лід­них та­ки вда­ло­ся по­ба­чи­ти са­ме те, що во­ни й хо­ті­ли».