Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
В Україні стартували змагання гулліверів–2007. (Фото Олександра ЗАДИРАКИ.)
Склад XVII чемпіонату України серед кращих чоловічих команд відрізняється від свого попередника за кількісним наповненням на одну позицію. Аутсайдер минулого турніру, харківський «Політехнік», вирішив, що для нього краще буде набиратися досвіду у вищій лізі, ніж битися з грандами у суперлізі. А бажаючих поповнити когорту елітних клубів серед представників нижчих дивізіонів не знайшлося. Тож минулої суботи старт у вітчизняній суперлізі взяли 12, а не «чортова дюжина», клубів.
Знову шаленою «гонкою озброєнь» відзначилися непримиренні суперники й головні кандидати на чемпіонське звання — «Київ» і «Азовмаш». Нагадаємо, що в цьому сезоні вони вперше стартуватимуть у Кубку УЛЄБ, тож посилення кадрами пов’язане зі спробою замахнутися на головний європейський трофей. У столицю, зокрема, приїхали нові захисники — хорват Крстич із грецької «Лариси», грузин Маркоїшвілі зі словенської «Олімпії», американці Джетер, Фейсон, центрові Уоррен і Стек. Втратили віце–чемпіони Гріра, Джексона, Дозета, Муєзіновича, Ранчича, Анненкова, Хижняка й Печерова (останній відтепер захищатиме кольори «Вашингтон уїзардз» у НБА).
У маріупольській команді під керівництвом Рімаса Гірскіса виступатимуть могутній шотландець Арчибальд з іспанського «Ховентуда» — переможця Євроліги ФІБА–2006, голландський центровий ван дер Харе із кіпрського АЕЛу, російський форвард Мещеряков із казанського УНІКСу, литовський захисник Деліннікайтіс із «Летувос рітас», оборонці Едні й Ріс, нападаючий Гарпер.
На диво скромно повів себе зазвичай активний «Хімік» із Південного. Бронзовий призер, здається, вирішив, що можна награвати склад, а не пропускати через себе десятки представників колишньої Югославії. Причому керуватиме цим шляхетним процесом молодий тренер — екс–гравець збірної України Дмитро Базелевський.
«Черкаські мавпи» з Андрієм Підковировим на чолі, які певний час були своєрідним оплотом українства, також посилили курс на легіонерів. Чого вартий кожен із них, покажуть ігри чемпіонату і єврокубків.
На жаль, українці у трансферах наших грандів фігурують переважно зі знаком «мінус». Плеймейкер Артем Буцький після перебування у «Києві» і Черкасах повернувся у «Сумихімпром». «Азовмаш» віддав Івшина «Будівельнику», повернув Раєвського у Миколаїв. І Раєвський став найрезультативнішим у першому ж матчі під орудою Валентина Берестнєва — 31 очко. Наставника «Миколаєва», до речі, тренерська рада рекомендувала президії ФБУ залишити на посту головного тренера національної збірної.
Активно збирала баскетболістів, не потрібних грошовитим клубам, «Львівська політехніка», яка відтепер називатиметься «Політехніка–Галичина». Так, на захід країни перебралися розігрувач Анненков, центровий Гуртовий із Черкас, форварди збірної Зубрицький та Швець із «Хіміка» і «Києва» відповідно.
Уперше вдався до послуг легіонерів «Кривбас–баскет». Знакового центрового Григорія Хижняка після «Києва» прихистив «Дніпро».
Відзначимо повернення на тренерський місток «Одеси» заслуженого тренера Росії Юрія Селіхова, який у минулому десятилітті із клубом із Південної Пальміри ставав чемпіоном України. Також незвичною стає незалежність суддів від клубів, які до цього забезпечували їхній прийом. Нині цим займатиметься федерація, а команди через це платитимуть більші внески у ФБУ.
Ще одна новація сезону — турнір дублерів, хоча доцільність такого явища ще варто з’ясувати. Адже перспективна молодь мала можливість проявляти себе у «вишці», а тепер просто виступатиме під крилом клубів суперліги.
Українська чоловіча суперліга. 1–й тур. «Політехніка–Галичина» (Львів) — «Київ» — 75:92 (Зубрицький (16) — Джеттер, Дроздов (по 14)), «Пульсар» (Рівне) — «Азовмаш» (Маріуполь) — 88:115 (Дюбнюк (25) — Ліаделіс (21)), «Будівельник» (Київ) — «Хімік» (Південне) — 67:88 (М. Балашов (17) — Чакич (17)), «Миколаїв» — «Сумихімпром» — 85:77 (Раєвський (31) — Коженець (19)), «Кривбас–баскет» (Кривий Ріг) — «Дніпро» (Дніпропетровськ) — 59:62 (Бойко, Корабльов (по 14) — Коваль (12)), «Черкаські мавпи» — «Одеса» — 91:68 (Роджерс (24) — Голяхов (16)).
Чемпіонат Європи (Італія). Жінки. Чвертьфінали: Росія — Литва — 75:58, Іспанія — Бельгія — 72:53. Півфінали: Росія — Латвія — 67:36, Іспанія — Білорусь — 70:54. Матч за третє місце: Білорусь — Латвія — 72:63. Фінал: Росія — Іспанія — 74:68.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>