Учора вдень 1850 шахтарів залишалися заблокованими на глибині близько 2 км у золотовидобувній копальні, що неподалік міста Еландсранд, у Південно–Африканській Республіці. Вони абсолютно позбавлені води і їжі, доступ свіжого повітря у виробку вкрай обмежений, а крім того, температура повітря в копальні сягає 40 градусів за Цельсієм, повідомила вчора о 15.00 агенція «Рейтер».
Ще надвечір у середу в шахті обірвався електрокабель підйомного ліфта, відтак бранцями копальні стали 3200 робітників. Поволі, невеликими партіями, завдяки запасному малому ліфту, рятувальникам вдалося підняти на поверхню 1350 шахтарів. Аби вивести з «золотої» неволі решту шахтарів, рятувальникам знадобиться щонайменше десять годин. Чи всі вони залишаться живими? Наразі, як сповіщають інформагенції з посиланням на профспілку гірників ПАР, серед піднятих на поверхню немає поранених, всі люди, заблоковані під землею, теж живі.
Адміністрація фірми «Хармоні Голд», якій належить шахта, стверджує, що електрокабель підйомника обірвався випадково. А профспілка вважає, що причиною аварії стала недбалість інженерів з техніки безпеки.
Шахта поблизу Еландсранда є третьою за обсягами виробництва з–поміж приблизно тисячі золотовидобувних шахт ПАР – тут щороку видобувають понад 600 кг чистого золота. А «Хармоні Голд» входить до п’ятірки компаній–лідерів у золотовидобувній галузі.
ЗОЛОТА ЛИХОМАНКА
Золото на території нинішньої ПАР знайшли ще в 1886 році, і видобуток вели тільки на півдні Трансваалю.
Поклади золота, відкриті вже в 1980–х роках, дали поштовх для нової «золотої лихоманки» в Південній Африці та промислового розвитку всього регіону. Район виробки розширився на південь та схід від Йоганнесбурга. Золоті поклади ПАР вважаються найбільшими у світі.