Як упiймати домовика?

20.01.2004

      Останніми роками реальну вартість тепла у своїх квартирах ми, здається-таки, збагнули. А того, що «губиться» за порогом» нашого помешкання? За даними територіального управління Державної інспекції енергозбереження, на Полтавщині рівень оснащеності житлових будинків лічильниками води і тепла становить від одного до семи відсотків. При цьому значна кількість встановлених за державний кошт лічильників (зрозуміло, йдеться передусім про нові будинки) практично непридатні до експлуатації, браковані.

      Неважко здогадатися, що така «поблажливість» до обліку і контролю сприяє більш ніж суттєвим втратам того ж таки тепла й, м'яко кажучи, нераціональному використанню енергоресурсів. Судіть самі. Остання перевірка працівниками територіального управління шести житлово-комунальних підприємств і обстеження ними тринадцяти житлових будинків-«рукавичок» засвідчила: «позаквартирні» втрати тепла через нерідко «умовну» ізоляцію трубопроводів значно перевищують нормативні. «Витікання» його тільки через так звані огороджуючі конструкції у будинках становить 30 відсотків від загальних втрат.

      Сподіватися, що «загнуздаємо» їх до того часу, поки не відчуємо щоденне «капання» крізь пальці кревних гривень,принаймні наївно. Хоча варто лише встановити «домові» лічильники тепла, як одразу більше платитимуть за опалення мешканці тих будинків, де гірша теплоізоляція згаданих огороджуючих конструкцій. Поки що така різниця «розчиняється» в усереднених нормативах споживання тепла.

      До речі, вибірковий порівняльний аналіз, зроблений фахівцями того ж таки територіального управління Держінспекції енергозбереження, підтвердив: споживання енергоресурсів, розраховане за нормативами, перевищує фактичне за даними лічильників на 30—40 відсотків. Перевівши їх у гривню, можливо, нарешті-таки спіймаємо осоружного домовика, котрий спустошує наші гаманці?