Мінус — Тетяна, знак оклику — Юліана

Мінус — Тетяна, знак оклику — Юліана

Перший у цьому році турнір із серії «Великого шолома» — Australian Open — зібрав українське представництво у вигляді трьох чарівних молодих дівчат — це повторення досягнення вітчизняного тенісу (в минулому сезоні трійця наших «ракеток у спідницях» починала боротьбу на відкритому чемпіонаті США). Вперше на турнірі найвищого рангу дебютувала 20-річна Юліана Федак, яка пробилася в основну сітку через виснажливу кваліфікацію (в її останньому колі уродженка Нової Каховки обіграла китаянку Сун Тяньтянь — 6:4, 3:6, 6:3). І виступ саме Юліани став однією з головних сенсацій першого кола — українська тенісистка вибила з розіграшу відому словенку Тіну Пісник, 26-й номер «посіву», причому якщо в першому сеті Федак була лише на «грам» кращою (7:5), то другий взяла в суху! Зазначимо, що теперішнє місце українки в рейтингу WTA — лише 207-ме. Відтак у другому раунді Юліана зіграє з іспанською спеціалісткою з гри на грунтових кортах Анабель Гаррігес.

«Мотор» узяв данок тиском,

«Мотор» узяв данок тиском,

Із повпредів України на євроарені залишилися тільки дівчата-чемпіонки із запорізького «Мотора». Після двох поразок поспіль у групі В команда втратила шостого за останні чотири роки наставника (росіянина із запорізьким корінням В'ячеслава Кириленка), але відтак удома здолала опір лідера квартету — данського «Ікаста» — з другим тренером, Сергієм Польським, на чолі. Зв'язавши щільною опікою лідерів клубу з міста Бордінг — чешку Нарциссу Пауніко, сербку Саню Йовович та данку Жозефіну Турей, — наші гандболістки застосували тактику жорсткої гри, намагаючись не підпускати суперниць до «зони». І вже в першому таймі це принесло свої плоди — «Мотор» вів перед у 5 м'ячів (17:12). Після перерви «Ікаст» відіграти таку відчутну різницю не зміг. Загальний підсумок гри — 29:26. Кращою ж у складі господарок була російська легіонерка Ганна Бурмістрова, яка подарувала 3 тисячам запорізьких фанів 9 голів.

Штучні амбіції на штучній «траві»

Штучні амбіції на штучній «траві»

До організації Кубка Співдружності пострадянських фахівців футболу підштовхнула ностальгія за минулим. Було це в 1993 році, і спочатку сценарій, який було явно «написано» під фінал за участю московського «Спартака» і київського «Динамо», давав позитивний результат. Щоправда, український чемпіон ігнорував перші два турніри, адже завжди ставився скептично до гри під дахом. Утім варто було лише нашому представнику з'явитися в Москві, як престиж «совкового» Кубка зріс. З'явилися титульні спонсори зі стотисячним призовим фондом у «зелених», не було проблем і з телетрансляціями. Президент ФІФА Йозеф Блаттер навіть назвав ці змагання «Лігою чемпіонів у мініатюрі»... Сьогодні ж Кубок Співдружності агонізує, про що свідчать не лише відсутність матеріальних стимулів та заледве організована телетрансляція на супутниковому телеканалі «НТВ плюс футбол». Чемпіони Росії та України відправили на турнір 18-19-річних дублерів. Вочевидь, справжні амбіції армійців та динамівців торкаються лише справжньої Ліги чемпіонів. Ризикувати ані ЦСКА, ані «Динамо» не захотіло, хоча організатори і поклали в «Олімпійському» штучний газон останнього покоління, зробивши так, що лише росіяни та українці гратимуть на ньому всі матчі. Іншим хоча б раз доведеться побігати по «бетону» манежу «Спартак».

ХРОНІКА

ХРОНІКА

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Всі статті рубрики