Пристрій, призначений для вилучення уламків куль і снарядів з тіла, розробили в Національній академії внутрішніх справ.
Як інформує УМ, про це 24 липня повідомили у Департаменті комунікації МВС.
Зазначається, що Національна академія внутрішніх справ і Головний медичний клінічний центр МВС розширюють наукову співпрацю.
«Нещодавно перший патент на пристрій для вилучення капсульованих феромагнітних сторонніх тіл офіційно передали керівництву госпіталю. Розробка призначена для хірургії, зокрема у військово-польових умовах», - йдеться в повідомленні.
За даними МВС, пристрій ефективно видаляє уламки куль і снарядів з феромагнітними властивостями, що глибоко проникли в м’які тканини організму.
Як повідомляла УМ, Операції під обстрілами: в «Охматдиту» пересадили органи померлої пацієнтки трьом дітям.