Черкаський центр екстреної медичної допомоги отримав шість нових реанімобілів
Черкаський центр екстреної медичної допомоги поповнився ще шістьма сучасними реанімобілями. >>
ЗСУ переходять на електронні медичні картки замість "форми 100". (Фото: сайт Міноборони)
Міністерство оборони удосконалює ведення облікової документації з надання військовослужбовцям медичної допомоги на догоспітальному етапі. Застарілу “форму 100” замінить електронна Первинна медична картка.
Тож відтепер в Збройних силах України впровадять електронну первинну медичну картку, яка має удосконалити надання медичної допомоги.
Як інформує УМ, про це 22 січня повідомили на сайті Міноборони.
"Міноборони удосконалює ведення облікової документації з надання військовослужбовцям медичної допомоги на догоспітальному етапі. Застарілу "форму 100" замінить електронна первинна медична картка", - повідомили у МОУ.
Ведення форми, як зазначається, здійснюватиметься в електронному вигляді в інформаційно-комунікаційній системі "Медична інформаційна система Збройних сил України".
"Це важливий крок, завдяки якому створюється можливість для збору і аналізу медичних даних, на основі яких прийматимуться рішення про удосконалення надання медичної допомоги на догоспітальному етапі", – прокоментував державний секретар Міноборони Нікіта Нікітенко, який курує у міністерстві, зокрема, напрям охорони здоров’я.
Як вказано, реалізація цього наказу є також основою для роботи реєстру бойових травм, над запуском якого працює Міноборони. На даних такого реєстру, зокрема, формується доказова база для протоколів лікування у країнах НАТО.
Міністр оборони України Рустем Умєров зобов’язав забезпечити впровадження електронної Первинної медичної картки протягом трьох місяців з дня набрання наказом чинності.
У цей же строк має бути забезпечена технічна можливість ведення цієї картки з використанням Медичної інформаційної системи ЗСУ.
Як повідомляла УМ, МОЗ та Міноборони впроваджують електронні направлення на ВЛК.
Черкаський центр екстреної медичної допомоги поповнився ще шістьма сучасними реанімобілями. >>
2,5 години знадобилось мультидисциплінарній команді фахівців Полтавської обласної клінічної лікарні, аби дістати каблучку, що застряла у стравоході пацієнта, не вдаючись до хірургічного втручання. >>
Аби зібрати 40 000 фунтів стерлінгів для медиків в Україні Лео Кривський, який працює анестезіологом-консультантом в університетській лікарні Саутгемптона (Великобританія), проплив 4872 кілометри через Атлантичний океан. >>
Українську незламність і прагнення до миру символізують птахи масштабної артінсталяції Origami for Ukraine на фасаді Музею історії міста Києва, яку презентують 9 квітня. >>
Тривале перебування в космосі, як виявили науковці, по-різному впливає на кістки астронавтів. Космічна гравітація майже не впливає на хребці скелета, але значно шкодить щільності деяких кісток. >>
Черкащина є єдиною областю в Україні, де досі працює МСЕК. >>