«Пакунок пораненого» цьогоріч почнуть отримувати військові – генерал Мельник
У 2025 році військовослужбовцям почнуть видавати "Пакунок пораненого". >>
Стандарти підготовки з домедичної допомоги сформовані на основі бойового досвіду та підходів НАТО.
Нові стандарти домедичної підготовки, що допоможуть військовослужбовцям надавати ефективну допомогу в бойових умовах, запровадило Міністерство оборони України.
Як інформує УМ, про це 8 січня повідомили на сайті Міністерства оборони України.
Затверджено два ключових стандарти домедичної допомоги:
Типовий стандарт базової домедичної підготовки охоплює надання допомоги при кровотечах, порушеннях дихання, травмах та інших критичних станах. Цей рівень орієнтований на загальновійськову підготовку.
Типовий стандарт розширеної домедичної підготовки передбачає навчання стрільців-санітарів, сержантів та офіцерів. Заняття включають техніки переміщення поранених, оцінку стану дихання та кровообігу, забезпечення евакуації та роботу в несприятливих умовах.
Навчання за новими стандартами передбачає використання мультимедіа, мобільних застосунків, а також симуляційні заняття в умовах, наближених до бойових. Оцінювання знань проводитиметься через тести й практичні завдання.
"Чуємо потреби фронту, і одна з них - це якісна підготовка. Навички й знання, необхідні для успішного надання домедичної допомоги, мають бути урегульовані. Ми формували нові стандарти з урахуванням унікального бойового досвіду наших медиків та бійців, здобутого у боротьбі з російською агресією, та стандартів країн-партнерів.
Завдяки впровадженню Міноборони такої практики, військовослужбовці отримають більше актуальних практичних знань та навичок, які допоможуть рятувати життя на полі бою", - наголосила директор Департаменту охорони здоров’я Міноборони Оксана Сухорукова.
Нагадаємо, що Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський схвалив ініціативу створення окремого медичного підрозділу в ЗСУ.
Як повідомляла УМ, Міноборони затвердило обсяги надання домедичної допомоги.
У 2025 році військовослужбовцям почнуть видавати "Пакунок пораненого". >>
У Міністерство охорони здоровʼя правоохоронці передали понад 2 тисячі справ про сумнівну інвалідність, яку раніше встановили висновком МСЕК, і щодо 188 осіб інвалідність була скасована. >>
Кабмін підтримав зміни, які розширюють можливості для українських військових отримати високофункціональні протези. >>
Систематично порушує права пацієнтів та дискримінує приватних медиків Міністерство охорони здоров’я, тим самим стимулюючи корупцію і хабарництво в медицині. >>
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>