Черкаський центр екстреної медичної допомоги отримав шість нових реанімобілів
Черкаський центр екстреної медичної допомоги поповнився ще шістьма сучасними реанімобілями. >>
Асоціація приватних медичних закладів звинувачує МОЗ у грубому порушенні прав пацієнтів та лікарів.
Систематично порушує права пацієнтів та дискримінує приватних медиків Міністерство охорони здоров’я, тим самим стимулюючи корупцію і хабарництво в медицині.
Як інформує УМ, про це йдеться у відкритому листі Асоціації приватних медичних закладів України до Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля і Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, опублікованому на офіційному сайті Асоціації.
"Просимо терміново звернути увагу на системну дискримінацію приватної медицини в Україні з боку виконавчої влади та вжити заходів щодо врегулювання даної ситуації задля ефективного розвитку та забезпечення спроможності й життєстійкості системи охорони здоров’я в Україні та збереження здоров’я громадян України", - йдеться у листі Асоціації приватних медичних закладів України.
Зокрема, медики приватно сектору заявляють про створення штучних перешкод у роботі закладів, не допуску їх до державних програм, та спекуляцій з державним фінансуванням. Йдеться про порушення статті 49 Конституції України, яка гарантує підтримку розвитку державою закладів охорони здоров′я усіх форм власності.
Так, МОЗ України не допускає до формування спроможної мережі та маршрутів надання медичної допомоги населенню заклади охорони здоров′я приватної форми власності, тим самим витісняючи їх з єдиного медичного простору, а отже позбавляючи пацієнтів можливості обирати заклад, де вони можуть отримати допомогу державним коштом.
Водночас як йдеться у листі, чиновники МОЗ намагаються утворити штучну інфраструктуру ЗОЗ, які отримають пріоритетне та пільгове фінансування з державного та місцевого бюджетів.
Крім того, Асоціація заявляє про дискримінацію працівників приватних медзакладів. На відміну від своїх колег з державних та комунальних лікарень чи поліклінік, медперсонал приватних лікарняних установ не може бути учасниками державних програм пільгового кредитування житла, підвищення кваліфікації, та навіть не підпадає під 100% квоту бронювання, яка передбачена виключно для лікарів державних та комунальних установ.
"Така державна політика створює вкрай несприятливі умови для залучення інвестицій в приватну медицину, адже відсутність державних гарантій, несприятливе середовище для розвитку бізнесу, слабкий захист інвестицій через створення дискримінаційних норм з боку влади прямо перешкоджатиме стабільній участі потенційних міжнародних та національних інвесторів та сприятиме формуванню негативного міжнародного іміджу нашої держави", - йдеться у відкритому листі.
Як повідомляла УМ, МОЗ затвердило перелік інструментів для оцінювання функціонування пацієнтів при різних захворюваннях.
Черкаський центр екстреної медичної допомоги поповнився ще шістьма сучасними реанімобілями. >>
2,5 години знадобилось мультидисциплінарній команді фахівців Полтавської обласної клінічної лікарні, аби дістати каблучку, що застряла у стравоході пацієнта, не вдаючись до хірургічного втручання. >>
Аби зібрати 40 000 фунтів стерлінгів для медиків в Україні Лео Кривський, який працює анестезіологом-консультантом в університетській лікарні Саутгемптона (Великобританія), проплив 4872 кілометри через Атлантичний океан. >>
Яйця по 17 грн за штуку вкотре перестали бути жартом. >>
Українську незламність і прагнення до миру символізують птахи масштабної артінсталяції Origami for Ukraine на фасаді Музею історії міста Києва, яку презентують 9 квітня. >>
Тривале перебування в космосі, як виявили науковці, по-різному впливає на кістки астронавтів. Космічна гравітація майже не впливає на хребці скелета, але значно шкодить щільності деяких кісток. >>