Зміна режиму сну з віком знижує шанси на якісне старіння – дослідження
Зміни в режимі сну з віком, як з’ясували вчені, пов'язані з меншими шансами на якісне старіння. >>
Комарі розрізняють смаки — тому й кусають одних людей більше за інших. (Фото: Nature (2024))
Дослідження дає підказки, коли і чому вони кусаються. Імовірно, вони можуть розрізняти смаки — деякі з них впливають на апетит і біологічні процеси комах. Кусати людей комарів змушує поєднання солей з людського поту та амінокислот на шкірі.
Учені Єльського університету дослідили, які смаки збільшують апетит комарів, а які, навпаки, зменшують.
Як інформує УМ, про це повідомило видання Phys.org.
Під час дослідження фахівці протестували на тигрових комарах: 46 смакових сполук різного походження. Смакові нейрони комарів по-різному реагують на подразники. Наприклад, цукри збуджують багато нейронів і викликають апетит, а гіркі сполуки — пригнічують.
Так вчені зʼясували, що комарі, найімовірніше, можуть розрізняти смаки. Від цього залежить, наприклад, розмноження комарів та інші їхні біологічні процеси.
Виявилося, що окремо сіль і деякі амінокислоти, які зазвичай містяться в людському поті, тільки в комбінації збільшують апетит комарів.
«Ми вважаємо, що це може бути частиною причини, чому одних із нас кусають комарі набагато частіше, ніж інших», — сказав один з дослідників.
Завдяки цьому висновку вчені зможуть розробити препарати, що захищатимуть людей від укусів комарів, зокрема тих, які є переносниками хвороб, наприклад, малярії, лихоманки денге та вірусу Зіка.
Як повідомляла УМ, комарі відстежують людей не тільки за запахом – нові дослідження.
Зміни в режимі сну з віком, як з’ясували вчені, пов'язані з меншими шансами на якісне старіння. >>
юдський мозок, як загалом й інші органи, старішає поступово, але цей процес часто залежить від генетики та способу життя. >>
Порівняно з одруженими – неодружені люди мають на 80% вищий ризик розвитку депресії. >>
У ранньому середньому віці (30-40 років) проблеми з якістю сну, як-от труднощі із засинанням або часті пробудження, можуть прискорити процес старіння мозку. >>
В Україні все ще триває важка кровопролитна війна, й уже достатньо довгий час для того, щоб можна було однозначно сказати, що це боротьба з ворогом українського народу за власне виживання й існування як нації. >>
Технологію, за допомогою якої можна оперативно створити зовнішні фіксатори кінцівок навіть із обмеженими ресурсами та навичками, розробили британські дослідники в Лондонському коледжі >>