В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Цьогоріч, в середньому, на місяць народжується 16,1 тис. дітей, (acebook.com/kmpb2)
Повномасштабне вторгнення призвело до найбільшої кризи у народжуваності за всі роки незалежності України.
Демографи фіксують своєрідний антирекорд: за перше півріччя 2023 року в Україні народилося на 28% дітей менше, ніж за аналогічний період 2021 року.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними "Опендатабот".
Зазначається, що за шість місяців 2023 року в Україні народилося 96 755 дітей, що на 28% менше порівняно з відповідним довоєнним періодом 2021 року, коли народилось 135 079 дітей, та навіть менше, аніж у відповідний період торік.
Зазначається, що за перше півріччя цього року народилося 47 129 дівчат та 49 626 хлопців.
Загалом, наголошують експерти, показники народжуваності в країні падають ще з 2013 року – приблизно на 7% на рік. Проте повномасштабне вторгнення призвело до найбільшої кризи. Це найбільший спад за весь час незалежності.
Попередній антипік також був пов’язаний із війною – у 2015 показники народжуваності впали аж на 12% за рік.
Цьогоріч, в середньому, на місяць народжується 16,1 тис. дітей, Для порівняння, у попередні роки до повномасштабного вторгнення кількість немовлят коливалась на межі 21-23 тисячі новонароджених на місяць.
В останні роки хлопчиків народжується більше, аніж дівчаток, й початок великої війни особливо не змінив цей розподіл: 51% проти 49%.
Цікаво, що до початку повномасштабної війни пік народжуваності припав на липень місяць 2021-го, тоді як у 2022-му та у 2023-му – на березень.
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Заяву про зменшення кількості медичних вишів зробили УМОН. Студенти медичних спеціальностей повинні отримувати базову вищу освіту у класичних ЗВО, а вже після цього навчатися на потужних медичних факультетах. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>
Найскладніше для журналістів, що замірилися на інтерв’ю з чільником Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова, академіком Василем Лазоришинцем, — застати директора в кабінеті: він переважно в операційній або в місті в справах Інституту чи Академії медичних наук України. >>