Доступні ліки можна отримати лише за електронним рецептом з 1 липня

13:15, 01.07.2023
Доступні ліки можна отримати лише за електронним рецептом з 1 липня

Держпрограма розповсюджується на понад 400 лікарських засобів (Фото з відкритих джерел)

З 1 липня украінці зможуть отримати медичні препарати за програмою «Доступні ліки» лише за електронним рецептом.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомили в Міністерстві охорони здоровʼя. 

 

"Паперовий рецепт в рамках програми "Доступні ліки" продовжить діяти лише на тимчасово окупованих, прифронтових територіях і територіях, де ведуться активні бойові дії", - йдеться у повідомленні.

 

При цьому на всій території України лікар може за проханням пацієнта додатково роздрукувати довідку з інформацією про рецепт.

 

"Доступні ліки" - урядова програма, що забезпечує повну або часткову оплату вартості деяких лікарських засобів з бюджетних коштів.

 

В МОЗ нагадали, що лише з початку 2023 року "доступні" ліки за електронним рецептом отримали вже більш як 1,5 мільйона українців. Загалом за період повномасштабної війни (з березня 2022 р. по червень 2023 р.) було погашено 14 млн електронних рецептів за програмою "Доступні ліки".

 

Державна програма відшкодування коштів розповсюджується на понад 400 лікарських засобів. На які саме - можна прочитати тут. 
 

Як повідомляла УМ, Україну сколихнула новина, що певні препарати можна буде купити лише за рецептом. Однак перелік ліків, які відпускають за рецептами, не змінився. Ба більше, у МОЗі переконані, що нововведення спростить життя українцям.