COVID-19 вже не є глобальною надзвичайною ситуацією - ВООЗ

00:15, 06.05.2023
COVID-19 вже не є глобальною надзвичайною ситуацією - ВООЗ

У ВООЗ наголосили, що період надзвичайної ситуації завершився, однак пандемія – ще ні. (Фото з відкритих джерел)

Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила про закінчення надзвичайної ситуації, пов’язаної з коронавірусом, оскільки він уже перестав бути світовою загрозою.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє The Associated Press.

 

Утім, попри те, що етап надзвичайної ситуації завершився, у ВООЗ наголошують, що пандемія – ще ні. В організації нагадали про нещодавні сплески випадків у Південно-Східній Азії та на Близькому Сході.

 

ВООЗ наголошує, що тисячі людей все ще помирають від вірусу щотижня.

 

«З великою надією я оголошую, що COVID-19 більше не є глобальною надзвичайною ситуацією. Це не означає, що COVID-19 перестав бути глобальною загрозою здоров’ю», – заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейесус.

 

ВООЗ оголосило коронавірус міжнародною кризою 30 січня 2020 року. Тоді захворювання ще не мало назву COVID-19 і не було серйозних спалахів за межами Китаю.

 

Понад три роки потому вірус спричинив приблизно 764 мільйони випадків у всьому світі, а близько 5 мільярдів людей отримали принаймні одну дозу вакцини.

 

Нищівна пандемія, яка спровокувала карантини, вплинула на світові економіки та вбила щонайменше 7 мільйонів людей у всьому світі. Коли Тедрос у 2020 році оголосив коронавірус надзвичайною ситуацією, він зазначив, що найбільше боїться поширення вірусу у країнах зі слабкою системою охорони здоров’я.

 

Однак деякі з країн, де зафіксували велику кількість смертей від COVID-19, вважалися найкраще підготовленими до пандемії, зокрема США та Велика Британія.

 

За даними ВООЗ, кількість смертей, зареєстрованих в Африці, становить лише 3% від загальної кількості у світі.

 

Нагадаємо, в Україні Кабінет міністрів продовжив режим надзвичайної ситуації і карантин через COVID-19 до 30 червня 2023 року. Вперше карантин в Україні запровадили 25 березня 2020 року. Станом на лютий 2022 року в Україні від COVID-19 померли понад 100 тисяч людей.

 

У лютому 2023 року Китай відмовився надавати ВООЗ дані про перші випадки COVID-19 в країні. США закликали КНР все ж оприлюднити повні дані про коронавірус.

 

Як повідомляла УМ, закон, який зобовʼязує розвідувальну спільноту розсекретити якомога більше наявної інформації про походження коронавірусу – підписано президентом США Джо Байденом.