«Пакунок пораненого» цьогоріч почнуть отримувати військові – генерал Мельник
У 2025 році військовослужбовцям почнуть видавати "Пакунок пораненого". >>
Картріджи для забору ДНК-матеріалу
Обладнання для відбору, оцифровування і зберігання ДНК-зразків військовослужбовців вже закуплено Україною.
Як інформує УМ, про це Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України повідомлило 17 квітня у Телеграмі.
Під головуванням віцепрем'єр-міністра - міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук відбулася нарада з регіональними координаторами Офісу уповноваженого зі зниклих безвісти.
Учасники наради обговорили найактуальніші питання, що стосуються взаємодії координаторів із Національною поліцією, Службою безпеки України, військовими частинами і територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки.
Було розглянуте питання попереднього відбору генетичного ДНК-матеріалу у військових.
У Мінреінтеграції нагадали, що законодавством передбачене обов’язкове відібрання біологічного матеріалу у військовослужбовців, а також членів добровольчих формувань територіальних громад. На виконання відповідного закону вже розроблений порядок відібрання зразків геномної інформації людини. Документ погоджується центральними органами виконавчої влади.
“Згідно з цим порядком, ДНК людини буде оцифровуватися та зберігатися в особовій справі військового. Нині вже закуплено відповідне обладнання для відбору, оцифровування й зберігання ДНК-зразків”, - йдеться у повідомленні.
Верещук підкреслила, що під час війни це надважливо. Генетичний матеріал усіх захисників повинен зберігатися в єдиній базі генетичних ознак. Саме завдяки наявності генетичних зразків буде спрощено процес ідентифікації.
Вона також висловила сподівання, що відповідні органи прискорять процес запуску цієї процедури.
Додамо, що ДНК-експертиза для пошуку людей, які загинули або зникли безвісти, проводиться лише за постановою слідчого і за рахунок держави.
Як повідомляла УМ, Мінреінтеграції повідомило про схвалення стратегії політики щодо переселенців.
У 2025 році військовослужбовцям почнуть видавати "Пакунок пораненого". >>
У Міністерство охорони здоровʼя правоохоронці передали понад 2 тисячі справ про сумнівну інвалідність, яку раніше встановили висновком МСЕК, і щодо 188 осіб інвалідність була скасована. >>
Кабмін підтримав зміни, які розширюють можливості для українських військових отримати високофункціональні протези. >>
Систематично порушує права пацієнтів та дискримінує приватних медиків Міністерство охорони здоров’я, тим самим стимулюючи корупцію і хабарництво в медицині. >>
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>