Ляшко застерігає: пневмонія через десятиліття стане невиліковною, а трансплантації - припиняться
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>
Картріджи для забору ДНК-матеріалу
Обладнання для відбору, оцифровування і зберігання ДНК-зразків військовослужбовців вже закуплено Україною.
Як інформує УМ, про це Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України повідомлило 17 квітня у Телеграмі.
Під головуванням віцепрем'єр-міністра - міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук відбулася нарада з регіональними координаторами Офісу уповноваженого зі зниклих безвісти.
Учасники наради обговорили найактуальніші питання, що стосуються взаємодії координаторів із Національною поліцією, Службою безпеки України, військовими частинами і територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки.
Було розглянуте питання попереднього відбору генетичного ДНК-матеріалу у військових.
У Мінреінтеграції нагадали, що законодавством передбачене обов’язкове відібрання біологічного матеріалу у військовослужбовців, а також членів добровольчих формувань територіальних громад. На виконання відповідного закону вже розроблений порядок відібрання зразків геномної інформації людини. Документ погоджується центральними органами виконавчої влади.
“Згідно з цим порядком, ДНК людини буде оцифровуватися та зберігатися в особовій справі військового. Нині вже закуплено відповідне обладнання для відбору, оцифровування й зберігання ДНК-зразків”, - йдеться у повідомленні.
Верещук підкреслила, що під час війни це надважливо. Генетичний матеріал усіх захисників повинен зберігатися в єдиній базі генетичних ознак. Саме завдяки наявності генетичних зразків буде спрощено процес ідентифікації.
Вона також висловила сподівання, що відповідні органи прискорять процес запуску цієї процедури.
Додамо, що ДНК-експертиза для пошуку людей, які загинули або зникли безвісти, проводиться лише за постановою слідчого і за рахунок держави.
Як повідомляла УМ, Мінреінтеграції повідомило про схвалення стратегії політики щодо переселенців.
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>
Найскладніше для журналістів, що замірилися на інтерв’ю з чільником Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова, академіком Василем Лазоришинцем, — застати директора в кабінеті: він переважно в операційній або в місті в справах Інституту чи Академії медичних наук України. >>
Зміни в режимі сну з віком, як з’ясували вчені, пов'язані з меншими шансами на якісне старіння. >>
Порівняно з одруженими – неодружені люди мають на 80% вищий ризик розвитку депресії. >>
Прокурори Тернопільської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальні акти у кримінальних провадженнях стосовно трьох лікарів та завідувача офтальмологічного відділення районної лікарні. >>
Якщо прописати європейські стандарти для питної води в Україні, то виявиться, що в державі лише технічна вода, яка коштує менше. Необхідно буде знизити тарифи на воду, а отже, будуть ненадходження до бюджету. >>