Маріанна Ткалич: «Радянська людина» в Україні зникла
Що в нинішньому часі викликає почуття гордості? >>
Професор Трінус висуває свої пропозиції щодо додаткового оснащення військовослужбовців та медичного персоналу ЗСУ. (library.gov.ua)
Українську версію стандартів НАТО щодо надання первинної домедичної допомоги на полі бою видали в Києві.
Підручник бойової тактичної допомоги потерпілим презентували у Національній науковій медичній бібліотеці України.
Як інформує УМ, про це повідомили на сайті установи.
Книгу переклав Костянтин Трінус — співробітник Київського міжнародного університету, доктор медичних наук, майор медичної служби ЗСУ.
Майже 90% смертей поранених фіксують до того моменту, як вони потрапляють до лікувального закладу. Отже, якість догоспітальної фази допомоги є вирішальною у зниженні кількості смертей, йдеться в описі до книги.
Концепція тактичної бойової допомоги була створена для навчання солдатів і медичного персоналу передовим методам лікування від моменту поранення до евакуації.
Результатом розробки цієї теми робочою групою, яка складалась із фахівців різних спеціальностей, стали інструкції з догоспітальної допомоги при травмах, адаптовані для поля бою. Ці документи постійно оновлюються за результатами аналізу клінічних випадків та адаптуються до нових реалій ведення бойових дій.
Як повідомляла УМ, Польща пропонує лікування та реабілітацію 2,5 тис поранених бійців ЗСУ.
Що в нинішньому часі викликає почуття гордості? >>
У Польщі нещодавно був створений центр підготовки польських парамедиків, які допомагатимуть рятувати життя українським військовим на фронті. >>
Тривожність та психологічний стрес можна знизити завдяки фізичній активності. На думку дослідників з Університету Південної Австралії (UniSA), помірні фізичні вправи мають бути основним методом лікування депресії та інших поширених психічних розладів. >>
Шрами, що залишає по собі війна, поступово зарубцьовуються, але не зникають безслідно. >>
Польща запропонувала Україні надати лікування та реабілітацію 2,5 тисячам поранених українських військовослужбовців. >>
Науковці з фармацевтичного університету Харкова розробили кровоспинний препарат PLANTOR для потреб Збройних сил України, який дозволяє швидко зупинити кровотечу. >>