Українська православна церква США передала Україні ліків на 210 млн гривень

18:11, 14.07.2022
Українська православна церква США передала Україні ліків на 210 млн гривень

Загалом 118 лікарень по всій країні отримають допомогу відповідно до їхніх потреб. (pomisna.info)

Передача та церемонія освячення великої партії медикаментів для українських військових від парафії українського православного собору Святого Андрія у Вашингтоні відбулася за участі Предстоятеля ПЦУ Епіфанія та міністра охорони здоров’яВіктора Ляшка у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі в Києві.

 

Американське православне духівництво, яке представляє настоятель протоієрей Володимир Штеляк (Frv Steliac), передало ліків на загальну суму понад 210 млн гривень.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє пресслужба ПЦУ.

 

Перша частина допомоги одразу після заходу буде направлена до Головного Військового Клінічного Госпіталю та Київського міського клінічного госпіталю ветеранів війни.

 

 

Загалом 118 лікарень по всій країні отримають допомогу відповідно до їхніх потреб.

 

«У співпраці Міністерства охорони здоров'я України та благодійного фонду «Можемо разом» забезпечено цільовий збір потреб кожного медичного закладу, організаційну роботу, розподіл та доставлення ліків безпосередньо до госпіталів України», - йдеться у повідомленні.

 

До складу допомоги увійшли антибіотики, ліки від тиску, тахікардії, хвороби коронарної артерії, при проблемах зі шлунком та медичні халати, перев'язувальні матеріали для хірургічних відділень, бандажі, кровоспинні засоби, а також памперси, дитяче харчування, ноші, ходунки, предмети гігієни та інше.

 

 

«Нам важливо, щоби ці медикаменти безпосередньо потрапили в ті лікарні, де їх насправді потребують, бо ліки специфічні, і тільки лікарі знають, як і кому їх потрібно вчасно надати. Тому нехай Господь допомагає всім нам творити добрі справи в час війни. Ми завдячуємо родині Довгих та їхньому фонду “Можемо разом” за підтримку. Разом, я переконаний, ми обов’язково переможемо», – сказав під час заходу Митрополит Епіфаній.

 

 

У ПЦУ додають: «Дякуємо Господу, що дає нам можливості та засоби для лікування людських душі й тіла. Ми як Церква робимо все, аби спасати людську душу, а також в міру наших сил допомагаємо і з оздоровленням тіла. Бо у нас, духовенства, і у лікарів спільна місія – зцілити, зберегти та врятувати людину як фізично, так і духовно. Слава Ісусу Христу!».

 

Зауважимо, що Українська православна парафія св. Андрія була заснована  в 1949 році 65-ма сім'ями біженців з комуністичної України. У 1986 р. розпочато будівництво церкви в стилі класичного козацького бароко за проєктом архітектора М. Німцева. Покровителем храму є св. Андрій Первозванний. Церква є кафедральним собором, а єпархіальним єпископом є Його Високопреосвященство Митрополит Антоній, Архієпископ Вашингтона і Нью-Йорка. Очолює парафію отець Володимир Стеляк.

 

Як повідомляла «УМ», нещодавно Предстоятель ПЦУ, Митрополит Київський і всієї України Епіфаній освятив автівки швидкої допомоги для прифронтових територій.