Охматдит надасть психологічну допомогу постраждалим від війни родинам

08:22, 25.05.2022
Охматдит надасть психологічну допомогу постраждалим від війни родинам

Загоїти рани війни допомагатимуть дітям кваліфіковані лікарі «Охматдиту» (Фото з сайту Pixabay)

Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит» разом із громадською  організацією «Центр соціального лідерства» підписали меморандум про співпрацю з метою надавати психологічну допомогу, у тому числі й екстренну, постраждалим від війни родинам з дітьми  від 0-6 років.
 
Як інформує Україна молода, про повідомили в пресслужбі НДСЛ «Охматдит».
 
«Співпраця Охматдиту з волонтерськими та громадськими організаціями буде зростати. Якщо раніше це все відбувалося більш локально, наприклад, в Києві чи Україні, то у зв’язку з війною така співпраця буде нарощуватися», — зазначив керівник НДСЛ «Охматдит» Володимир Жовнір.
 
Так, у межах програми «Коло Турботи. Психологічне здоров’я кожній родині» сторони домовилися об’єднати ресурси для: розширення кола фахівців з надання допомоги дітям та сім’ям при гострій травмі та ПТСР; проведення навчальних заходів для підвищення кваліфікації психологів у сфері надання первинної психологічної допомоги; сприяння створенню кабінетів для проведення консультацій для дітей та їхніх батьків, які стали свідками бойових дій та отримали сильну психоемоційну травму.
 
Жовнір відзначив, що НДСЛ «Охматдит» стане центром, навколо якого в подальшому формуватимуться прогресивні ініціативи.
 
«І вже під час війни і після перемоги відбуватиметься чимало подій, які призведуть до того, що Охматдит стане центром Східної Європи, а можливо, і Європи загалом. Тому що ті напрацювання, починаючи з хірургії, лікування поранених, роботи з відхиленнями, які виникають після одужання та реабілітації, чи психологічними травмами, є безцінними. Кількість партнерів буде лише зростати, що призведе як до розвитку лікарні, так і розвитку України і зміцнення її позицій у майбутньому загалом», - сказав Жовнір.
 
Як відомо, в Україні станом на 24 травня, за даними Єдиного реєстру досудових розслідувань, з початку повномасштабного вторгнення росії загинуло 234 дитини та постраждало 433 дитини.
 
Як повідомляла УМ, внаслідок збройної агресії російської федерації станом на ранок 8 травня 2022 року постраждали понад 638 українських дітей, 225 із яких було убито.
 
Читайте також: на деокупованих територіях України зафіксовані випадки зґвалтування дітей. Через пережите сексуальне насильство з боку російських окупантів дедалі більше українців звертаються за психологічною допомогою.