В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Під час війни медичні конвої евакуюють українських дітей із зон бойових дій. (facebook.com/moz.ukr)
Українські лікарі не можуть лікувати онкохворих через війну, також для пацієнтів дуже ускладнений доступ до інсуліну, не вистачає антибіотиків внаслідок російської агресії.
Як інформує Україна молода, про проблеми медицини та пацієнтів в умовах воєнного стану повідомив Президент України Володимир Зеленський під час виступу на благодійному вечорі Brave Ukrainе в ніч на п’ятницю.
«Росія принесла в Україну, в Європу такі проблеми, яких ми й уявити не могли ще кілька місяців тому.
Це фактично повна відсутність лікування для хворих на рак, це вкрай ускладнений чи повністю відсутній доступ до інсуліну для хворих на цукровий діабет, це неможливість провести хірургічні операції. Навіть просто нестача антибіотиків», - наголосив глава держави, передає Офіс Президента.
За даними Верховного Головнокомандувача, на сьогодні російські війська знищили або пошкодили в Україні майже 400 закладів охорони здоров'я, серед яких лікарні, пологові будинки, амбулаторії та інші медичні заклади.
«На тимчасово окупованих районах України на сході та півдні просто катастрофічна ситуація з доступом до медичних послуг і ліків. Не вистачає навіть найпростіших препаратів», - зазначив Зеленський.
І додав, що такими є наслідки окупації для нашої землі та частини народу, який ми обов'язково звільнимо від загарбників.
Людей рятує і команда евакуаційного потягу-мінігоспіталю.
Президент також пригадав, що 5 травня вдалось продовжити евакуацію з Маріуполя, завдяки ООН та Червоному Хресту.
Окрім того, Володимир Зеленський зауважив, що на Донорській конференції високого рівня у Варшаві зібрали 6,5 мільярда доларів. І це добре, та це тільки частина того, що справді потрібно, аби відновити нормальне життя на всій території, куди Росія принесла війну.
Як повідомляла «УМ», раніше міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко запевняв, що російський агресор відповість за кожного вбитого медика, кожну обстріляну лікарню і карету "швидкої".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У підвалі Маріуполя дівчина прийняла складні пологи, консультуючись у чат-боті з лікарем з Києва.
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Заяву про зменшення кількості медичних вишів зробили УМОН. Студенти медичних спеціальностей повинні отримувати базову вищу освіту у класичних ЗВО, а вже після цього навчатися на потужних медичних факультетах. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>