В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
У Львові відбулись перші у 2021 році трансплантації органів
Мати двох дітей, 45-річна львів'янка, віддала свої органи 4 реципієнтам. Трансплантації серця, печінки та 2 нирок провели у міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова 10 лютого.
Як інформує УМ, про це повідомляє пресслужба Львівської міськради.
У жінки розірвалась аневризма головного мозку. Її родина прийняла дуже важке рішення щодо донорства органів й врятувала 4 людей.
"Розрив аневризми, крововилив у мозок. Хоча ми кілька днів намагалися врятувати пацієнтку, але в її випадку медицина, на жаль, була безсила", - розповів керівник міської клінічної лікарні ШМД Олег Самчук.
За словами лікаря, для родини жінки – чоловіка, вагітної доньки, сина та мами – її смерть стала величезним і неочікуваним ударом. Рідні пацієнтки навіть не підозрювали, що жінка має таку хворобу.
"Проте вони все ж знайшли в собі сили ухвалити, можливо, найважче в житті рішення, яке подарувало шанс одразу чотирьом людям", – зазначив Самчук.
Медик додав, що колектив медзакладу висловлює глибокі співчуття родині донорки й велику подяку за їхнє рішення.
Так, 10 лютого у лікарні відбулись перші у 2021 році трансплантації органів. Серце й нирки донорки пересадили львів'янам, а печінку – жительці області.
Здорове серце тепер б'ється у грудях 22-річного чоловіка. Одну нирку отримала 36-річна мама 2 маленьких діток, а другу – 34-річний чоловік, який також має 2 діток. Печінку отримала 48-річна жінка, мама 3 дітей.
Операції виконали спеціалісти лікарні ШМД спільно з колегами з Інституту серця МОЗ України й Національного інституту хірургії та трансплантології імені Шалімова.
Як повідомляла УМ, у Львові вдруге за 2020 рік рік пересадили серце
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Заяву про зменшення кількості медичних вишів зробили УМОН. Студенти медичних спеціальностей повинні отримувати базову вищу освіту у класичних ЗВО, а вже після цього навчатися на потужних медичних факультетах. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>